Покриття

Дикий камінь особливості його укладання

Дикий камінь особливості його укладання Дикий природний камінь – чудовий будівельний матеріал за всіма своїми характеристиками. Його використовують для створення декоративного покриття садових доріжок чи дитячих майданчиків, а також для обробки фасаду будинку.

Властивості дикого каменю

Він відрізняється надійністю і міцністю. До того ж дикий камінь – екологічно чистий матеріал, так як є природних копалин, що відрізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень і впливу хімічних речовин. Термін експлуатації покриття з цього матеріалу дуже довгий і не вимагає реставрації поверхні.

При укладанні дикого каменю треба ретельно підготувати поверхню. Якщо поверхня бетонна підготовка буде мінімальна: потрібно видалити бруд, жирні плями та застиглу фарбу. На дерев'яну поверхню камінь приклеюється погано і крім очищення її треба буде обробити гідроізоляційним складом і прикріпити металеву сітку. Металеву поверхню потрібно обробити грунтовкою для підвищення зчеплення, закріпити металеву сітку і зверху нанести цементно-піщану штука-турка.

Дикий камінь особливості його укладання
Дикий камінь особливості його укладання

При монтажі дикого каменю, щоб малюнок вийшов унікальним, треба чергувати камені різної форми і розміру. Але зробити це потрібно заздалегідь перед укладанням, розклавши камінь з поверхні. Монтаж треба проводити обов'язково в теплу погоду. Для приклеювання дикого каменю можна використовувати клеї на основі цементу і піску, пластифікаторів, а також спеціальні мастики, які в процесі наносяться на поверхню і на сам камінь.

Дикий камінь особливості його укладання
Легкість механічної обробки дикого каменю з застосуванням електричних інструментів дозволяє розрізати його уздовж і впоперек, за допомогою чого можна отримати камінь задуманих форм і розмірів для втілення дизайнерської ідеї. Але місця зрізів бажано обробити мастикою, яка здатна захистити від подальшого руйнування.

Обробка швів

Шви між елементами каменю треба робити як можна рівніше. Для цього використовують такий інструмент, як розшивання, що дозволяє зробити шви ще й практично однаковими. Після укладання шви заповнюються вологостійким розчином за допомогою дерев'яної палички. Тільки рівні і правильні шви зможуть надати малюнку з каменю закінчений вигляд. Якщо буде проводиться укладання каменю рівними плитками, то обробку швів і їх виділення можна і не робити. Така укладка вважається безшовної і камінь просто щільно стикуються між собою.

Для того, щоб не пошкодити структуру і колір каменю, при догляді за ним не можна використовувати металеві щітки.