Покриття

Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками

Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками Дуже популярно споруджувати арки в дверному проході. Для створення не потрібно особливих умінь. Все робиться з простих матеріалів, гіпсокартону і профілів.

Арка допоможе створити певну атмосферу, згладжує кордон переходу з однієї кімнати в іншу. Виглядає набагато краще, звичної прямокутної коробки.

Зазвичай роблять її під час ремонту, коли монтують стіни і міжкімнатні перегородки з гіпсокартону. Стару дверну коробку демонтують і на її місце встановлюють нову з гіпсокартону і профілів. Ширина може бути різною, мінімальна ширина отвору буде дорівнює товщині направляючого профілю.

У верхню частину приготованого отвору замість звичайного прямого укосу встановлюють напівкруглий. Робиться це досить просто, лист гкл призначений для верхньої частини отвору кладуть на рівну поверхню і на ньому за допомогою довгої нитки і прив'язаного олівця малює частину кола. Лист гіпсокартону акуратно вирізається електролобзиком по лінії креслення, і монтується в верхню частину отвору. Для іншої сторони вирізають такий же лист. Між листками утворюється простір, його закривають зігнутим листком гкл. Спочатку прикручують профіль, це може бути спеціальний арочний профіль виготовлений самостійно направляючий профіль, для цього краю профілю часто надрізають ножицями по металу. І вже до арочного профілю прикручують тонкий лист гіпсокартону. Щоб домогтися гнучкості його треба змочити водою, тільки не дуже сильно.

Шов замазують і шліфують, після чого арку можна фарбувати та наносити інші декоративні покриття. Інструменти використовуються стандартні для оздоблення гіпсокартоном, тому ніяких проблем виникнути не повинно. Головне робити все акуратно і добре обдумувати всі дії.