Покриття

Способи застосування геотекстилю

Способи застосування геотекстилю Існують будівельні матеріали, застосування яких не обмежується їх початкової спеціалізацією. До таких відноситься геотекстиль, спочатку розроблявся як гидроизолция, але згодом став воістину універсальним завдяки широкому спектру застосування.

Геотекстиль – це ткана або в'язана матерія значно міцності, що складається з полімерної нитки, переплетеною під кутом 90 градусів на спеціальних агрегатах. Існує також неткана різновид геотекстилю: його отримують, скріплюючи нитки термічним або хімічним способом. Отриманий матеріал відрізняється довговічністю, міцністю, стійкістю до нападів гризунів і комах, добре переносить температурні коливання, не піддається корозії і не гниє. Полотно майже неможливо розірвати – воно лише розтягується, при цьому абсолютно не пошкоджуючись звичайними хімічними процесами в грунті. Геотекстиль відмінно пропускає воду, не засоряясь і не забиваючись при цьому.

Ці та інші характеристики матеріалу пояснюють його використання в цілому ряді сфер:

1. Садівництво. Застосовується в якості армування ділянки фільтрувального шару: грунт при цьому не змішується і не піддається ерозії. Це призводить до збільшення врожайності і значно полегшує вирощування овочів і фруктів. Окремі різновиди геотекстилю застосовують при мульчуванні і перешкоди проростання бур'янів. При цьому полотно укладається на грядку, і в ньому робляться отвори для культурних рослин: після такої операції прополка не потрібна. Застосування геотекстилю допомагає більш комфортно переносити заморозки на ґрунті, пекучі сонячні промені, протистояти комах і гризунів.

2. Фундамент. При облаштуванні підстави будинку геотекстиль використовують в якості армуючого шару, що застосовується на ґрунтах високої щільності. Ще одне застосування – це дренаж, що перешкоджає заливання грунту. Також за допомогою геотекстилю дуже зручно розділяти різні шари, щоб не допустити їх змішування. Завдяки значній пружності матеріалу відбувається рівномірний розподіл навантаження, при поділі різних прошарків.

3. Дороги. Полотна геотекстилю укладають на етапі закладки основи під майбутню дорогу. Завдяки еластичності і міцності матеріалу значно збільшується термін служби асфальтового покриття.

4. Дачна ділянка. Геотекстиль дуже широко застосовується при формуванні ландшафту та оформлення присадибної території. Наприклад, щоб ізолювати фундамент і інші елементи дачного будівництва від впливу грунтової вологи і кореневих систем: це дає можливість без побоювання висаджувати поруч з будинком великі рослини. За допомогою геотекстилю дуже зручно зупиняти рух грунтів і захищати садові доріжки від природних і механічних руйнувань. При облаштуванні штучних водойм геотекстиль застосовують в якості надійного підстави.

5. Дренажні системи. Даний матеріал здатний запобігати вимивання ґрунтових частинок і підтримувати родючість землі. Геотекстиль дає можливість застосовувати при облаштуванні дренажних систем грубозернистих порід, так як вони будуть добре зберігати свій склад і структуру.