Покриття

Поради з організації присадибної освітлення

Поради з організації присадибної освітлення Застосовуючи творчий підхід до облаштування садового освітлення, можна домогтися значного збільшення декоративного ефекту наявних форм і елементів. Для цього існує досить багато різних світильників, здатних забезпечити як основний, так і допоміжний тип підсвічування.

Організовуючи підсвічування основних садових елементів, рекомендується керуватися наступними принципами:

1. Доріжки. На головній дорозі дуже важливо облаштувати повноцінне освітлення. Дуже часто для цього використовується прожектор, закріплений на даху або стіни будинку. На другорядних доріжках цілком достатньо просто позначити напрям: головне, щоб не виходили великі прогалини, інакше вони не буду сприйматися цілісно. Особливої підсвічуванню потребують перехрестя, однак занадто насичувати ліхтарями доріжку не потрібно, вистачить і загальної допомоги в орієнтуванні. Найгірша ситуація – коли світло сліпить очі пішоходам. У цьому відношенні дуже зручно застосовувати тип світильників, передбачають установку безпосередньо в землю або між плитами покриття. У таких моделях найчастіше застосовуються низьковольтні світлодіоди. Головне, не розміщувати подібні прилади на проїжджій частині, так як вага автомобіля вони не витримають.

2. Сходи, підпірні стінки, містки. Ці місця у темний час доби є досить травматичними, тому їх потрібно добре підсвітити: при цьому важливо, щоб було висвітлено їх поверхню, особливо нерівні ділянки. Підпірні стінки будуються з вже продуманими нішами під світильники, що особливо красиво виглядає на цегляних і кам'яних кладках.

3. Зони відпочинку. Звичайне місце розташування таких місць – садові споруди або спеціальні облаштовані майданчики. У зонах відпочинку найбільш оптимальним є застосування м'якого розсіяного світла, що особливо підійде для вечірніх посиденьок. Освітлення в таких випадках найчастіше облаштовується на двох рівнях, уникаючи червоних і коричневих кольорів. Кам'яні і цегляні стіни висвітлюються чорними кованими лампами, а закриті альтанки – плетеними або солом'яними світильниками.

4. Рослини. Газони та квітники великої площі практикують освітлення зверху. Прожектори при цьому маскуються на найближчих деревах або дахах будівель, що надає плоским насадженням ефект денного освітлення. Об'ємний квітники можуть висвітлюватися як яскравих, так і приглушеним світлом, спрямованим зі сторін, зверху або зсередини об'єкта. Композиції з

Поради з організації присадибної освітлення
багаторівневим типом пристрою висвітлюються тільки збоку. Ще один варіант підсвічування багаторічних рослин – позначити світлом якусь окрему частину: для цього прожекторний промінь підкреслює якусь незвичайну форму, а з допомогою приглушеного світла розмиваються сусідні деталі. Барвисті групи дерев висвітлюються загальної підсвічуванням, з виділенням деталей за допомогою точкових світильників.

5. Водойми. При вдало організованої підсвічуванню водойми в нічний час перетворюються в основний декорирующий елемент в саду, особливо це стосується фонтанів, водоспадів та струмків. Самий елементарний прийом – застосування заливаючого світла, однак декорирующий ефект в такому випадку буде мінімальний. У цьому плані більш барвисто виглядає використання підводних світильників, залишивши берега у влади розсіюючого світла.