Покриття

Поради щодо вибору гідроізоляції

Поради щодо вибору гідроізоляції Одна з головних небезпек для будь-якого будівельного матеріалу – надмірне вплив вологи, при чому окремі матеріали самі по собі досить добре цьому протистоять, але більшість все ж потребує додаткового захисту.

Застосовувана гідроізоляція не тільки зберігає поверхні, що захищаються, але і робить саме житло зручним і затишним, адже надлишок вологи часто є причиною різних захворювань.

Існує досить великий вибір гідроізоляційних матеріалів, які можна розділити на наступні види:

1. Рулонні. Складаються з бітумно-полімерної обмазки, нанесеної на основу з скловолокна або поліефіру. Як правило, лицьове підставу такого матеріалу покрито захисним шаром мінеральної присипки, піску або полімерної плівки. Найчастіше дану гідроізоляцію застосовують в якості зовнішнього покриття горизонтальних покрівель, вертикальних поверхонь фундаменту і зовнішніх стін. До найбільш поширеного матеріалу даного типу можна віднести руберойд.

2. Обмазувальні. Також досить популярна гідроізоляція, що представляє собою різні мастики і шлами, службовці для створення монолітних водонепроникних шарів. Існує обмазувальна гідроізоляція холодного або гарячого способу нанесення, при чому може застосовуватися від одного до декількох шарів на одному оброблюваній ділянці. Найчастіше даний вид при міняють для захисту фундаментів, плоских покрівель, внутрішніх поверхонь в підвалах і ванних. Відмінний варіант для герметизації тріщин і укладання басейнів.

3. Проникаючі. За рахунок специфіки свого складу здатні глибоко проникати в бетонні та кам'яні поверхні, заповнюючи і зміцнюючи тріщини і порожнечі. Мають здатність вступати в хімічну реакцію з бетоном, що веде до подальшої кристалізації та освіти нерозривного з'єднання з обробленою поверхнею, глибиною до 20 см., Краще всього наносити таку ізоляцію на свіжий бетон.

4. Ін'єкційні. Принцип дії такої гідроізоляції – формувати непроникну прошарок між поверхнею, що захищається і вологим грунтом. Це здійснюється методом вприскування гідрофобного гелю, в процесі застигання закупоривающего ґрунтові і стінні пори. Існує поділ ін'єкційних матеріалів за ступенем їх жорсткості: окремі його види не тільки захищають від вологи, але і армують оброблювані підстави. Найчастіше дану гідроізоляцію застосовують на аварійних або ремонтуються промислових, соціальних та інших об'єктах.

Поради щодо вибору гідроізоляції

5. Напилюваної. За своїм складом це - рідка гума, наноситься аерозольним шляхом. Особливо зручний такий метод гідроізоляції для використання на підставах з металу, бетону, скла і кераміки у тих випадках, коли застосування інших видів захисту утруднено.

6. Мембранні. Один із самих нових видів гідроізоляції, що представляють собою самоклеющуюся тришарову плівку, стійку до температурних коливань, і дуже простий в укладанні. Особливо зручна на об'єктах зі складною конфігурацією.