Покриття

Поради по укладанню рідкого лінолеуму

Поради по укладанню рідкого лінолеуму Застосовувати для обробки житлових приміщень рідкий лінолеум стали не так давно, адже він розроблявся для промислових цілей: з його допомогою облаштовувалися цільний і дуже міцні підлоги на виробництвах і в складських приміщеннях.

Але після того, як дизайнери стали оформляти їх красивими індивідуальними малюнками, найчастіше в 3Д форматі, матеріал швидко завоював популярність у власників квартир і приватних будинків. Причина цього став як оригінальний неповторний дизайн рідкого лінолеуму, так і його високі функціональні властивості – міцність, вологостійкість, цілісність.

Існує кілька типів рідкого лінолеуму, за типом вхідних в його склад компонентів. Але для житлових приміщень є виключно поліуретановий матеріал, який можна укладати майже на будь-ніжка – бетон, деревину, цементну стяжку або інше декорирующее покриття. Головне, забезпечити основу здатністю не пропускати вологу, що досягається застосуванням спеціальних грунтовок та просочувальних рідин.

Робота по укладанню рідкого лінолеуму проводиться в наступній послідовності:

1. Вирівнювання основи. Для цієї мети цілком підійде самовирівнююча підлога, тим більше, що його заливка багато в чому нагадує і заливку основного покриття. Попередньо підлогу прибирають від пилу і бруду, грунтують і зашпаровують штукатуркою великі вади. Приготовану суміш виливають на підлогу і рівномірно розподіляють по всій площі. Після цього вироблятися викочування за допомогою голчастого валика, що дозволяє прибрати з розчину надлишки повітря і добре розрівняти його. Після висихання самовирівнюється суміші підлогу покривають грунтовкою в 2 шари, зробивши між ними паузу в 5 годин.

2. Спеціальне ґрунтування. Речовиною для цього слугує сам рідкий лінолеум: два його компоненти змішують в невеликому обсязі, і наносять на всю площу підлоги великою щіткою. Після цієї операції потрібно зробити паузу 24 години на висихання.

3. Нанесення декоруючих елементів. Поверх шару грунтовки наноситься індивідуальний малюнок: це можна робити як ручним способом, так і за допомогою фотодруку. Іноді основі розкладають чіпси, як називають всілякі декоруючі деталі малої товщини. Поклейка чіпсів і об'ємної фотодруку здійснюється на склад самого наливної підлоги.

Поради по укладанню рідкого лінолеуму

4. Заливка. Рідкий лінолеум включає у собі два компоненти, які змішують безпосередньо перед використанням. Сама заливка нагадує роботу з самовирівнюється сумішшю, єдина відмінність полягає у необхідністю більшої швидкості роботи, з-за особливостей поліуретанового розчину.

Полімеризація рідкого лінолеуму відбувається не дуже швидко, зазвичай 2-3 тижні, залежно від температури в приміщенні. При цьому застосовувати додаткові засоби просушування не можна, все має відбуватися природним чином.