Покриття

Дерев'яні покриття для стін

Дерев'яні покриття для стін Деревина володіє великою кількістю унікальних властивостей, тому високо цінується і широко використовується при декорі приміщень самого різного призначення.

Насамперед, дерев'яні оздоблювальні матеріали мають привабливий зовнішній вигляд. До того ж, деревина володіє хорошими звукоізоляційними властивостями, а також низькою тепловодностью. Вона приємно пахне, добре вбирає вологу і пропускає повітря, тим самим контролюючи рівень вологості повітря в приміщенні.

Стінові покриття

На сьогоднішній день промисловими фірмами випускаються різні різновиди дерев'яних стінових покриттів. У разі, коли передбачається будівництво будинку своїми руками, одним із самих простих і поширених дерев'яних покриттів для стін є вагонка.

Дерев'яні покриття для стін
Дерев'яні покриття для стін

Її використовують для оздоблення бань, господарських будівель, дачних будиночків та інших невеликих будівель. Вагонка має вигляд невеликих вузьких дощок, іноді з орнаментом, але частіше все ж без нього. Зазвичай стіни, оформлені вагонкою, додатково покривають лаком.

Наступний досить економічний варіант дерев'яних матеріалів для оздоблення стін – це МДФ плити. Вони виготовляються шляхом пресування тирси під сильним тиском і при високій температурі. Внаслідок такої обробки деревина починає виділяти лектин – природне речовина.

Дерев'яні покриття для стін
Так як в плитах МДФ повністю відсутні які-небудь штучні смоли, їх можна вважати екологічно чистим і нешкідливим для здоров'я обробним матеріалом. З допомогою плит МДФ можна легко оформити приміщення у старовинному, так званий ретро-стилі. Крім звичайних панелей з МДФ плит виготовляють і філенчатиє панелі, які з успіхом застосовуються при оздоблювальних роботах.

Стінові панелі

Ще один матеріал для обробки стін як зовні, так і всередині приміщення – це стінові панелі, виготовлені з дощок дорогих деревних порід. З допомогою шпунтових з'єднань такі панелі можуть нарощуватися один на одного до потрібних розмірів. Місця стиків при цьому зазвичай маскують різними накладними елементами.

Для обробки не тільки стін, але також і стельових поверхонь можуть бути використані рейкові стінові панелі з шпунтовими кріпленнями. Рейкові панелі діляться на два виду: стикові і цельноламельные. У стикових рейкових панелей шпунти розташовані як на нижньому, так і по верхньому торцях.

Дерев'яні покриття можна фарбувати в різні кольори або покривати лаком. Їх використання в обробці зробить приміщення набагато затишніше і тепліше.