Покриття

Підлогове покриття особливості інженерної дошки

Підлогове покриття особливості інженерної дошки Інженерна дошка є досить новим підлогове покриття, яке включає в себе високу якість і красу. Дане покриття для підлоги дуже схоже на дошку з цільного масиву, яка також має чудові якості, наприклад, інженерна дошка вважається стійкою до деформації, тому вона дуже добре підходить для житлових приміщень і не тільки.

Покриття проводиться у вигляді 2-х або 3-хслойной дошки. За основу береться фанера вологостійкого типу, завтовшки до 1,5 см, вона не буде жолобитися і сезонних коливань не допускає. Конструкція, що складається з трьох шарів, має верхній шар з шпону дорогих деревних порід. Найбільшою популярністю користується дуб. Наступний шар виготовляється з цінних порід, але він розташовується перпендикулярно першого шару. Останній шар складається з 5 - 7 міліметрової дошки.

Підлогове покриття особливості інженерної дошки
Інженерна дошка стійка до навантажень механічного типу, перепадів вологості і температури. Для з'єднання шарів застосовується екологічно чистий термополиуретановый клей, він запобігає можливість розшарування будматеріалу навіть при поганих експлуатаційних умовах. Для зручності монтажу розробниками передбачено з'єднання за допомогою рейок замкового типу.

Переваги і недоліки

Інженерна дошка, як будь-яке підлогове покриття, має ряд плюсів і недоліків. До переваг відносять різноманіття розмірів, стабільну структуру, універсальність використання, довговічність і простоту монтажу. Недоліки інженерної дошки полягають в присутності великої кількості підробки, тому фахівці радять купувати будматеріал лише в спецмагазинах, щоб уникнути придбання дошки невисокої якості. Інший мінус полягає у високій вартості, однак важливо те, що вона все ж не вище ціни на масивну дошку.

Особливості монтажу

Підлогове покриття особливості інженерної дошки
Монтаж даного покриття вимагає вирівняній поверхні, найчастіше для цього використовують бетонну основу, заґрунтована перед укладанням інженерної дошки. Коли покриття не має з'єднання в паз, буде потрібно додаткове фіксування будматеріалу особливим клеєм.

Після установки і повного підсихання клею, рекомендується приховати наявні зазори по всьому периметру за допомогою плінтуса, частіше він вибирається колір лиштв дверного полотна або покриття підлоги. Збільшити строк служби покриття і зберігати її зовнішній вигляд в первозданному стані досить просто. Інженерна дошка здатна встояти перед рідин будь-якого роду, але все ж шампунем мити подібний підлогу не рекомендується. Для прибирання перевагу слід віддавати засобу з не надто агресивним складом. Фахівці радять пару раз в рік використовувати для обробки підлоги з інженерної дошки поліроль для лакового паркету.