Покриття

Як зробити напівсуху стяжку підлоги

Як зробити напівсуху стяжку підлоги Напівсухий спосіб стяжки підлоги є однією з новинок. Але, тим не менш, він все впевненіше витісняє деякі традиційні види облаштування підлоги, маючи перед ними за цілим рядом переваг.

Щоб реалізувати цей спосіб, необхідно точно дотримуватися черговості наступних операцій:

1. Підготувати основу. Потрібно почистити підлогу, закрити тріщини, відколи й отвори. Якщо основа місцями відшаровується, всі ці фрагменти необхідно прибрати і закрити ніші, що утворилися.

2. Виставити нульову позначку. Вона робиться довільно, на одній зі стін, і буде служити основою для всіх наступних розміток.

3. Підготувати розчин. До традиційних компонентів у цьому вигляді стяжки додається поліпропіленова фібра. Також в деяких випадках на підлогу укладається армуюча сітка для збільшення експлуатаційних якостей покриття. До звичайної пропорції піску і цементу 1:3 додається фібра з розрахунку 150г на 200 кг суміші. Компоненти необхідно ретельно перемішати, потроху додаючи воду. Так як цей вид стяжки передбачає використання мінімальної кількості рідини, подачу води треба здійснювати обережно. Нормальною густиною розчину для напівсухий стяжки вважається збереження форми і цілісності, при стиску грудки рукою.

4. Зробити ізоляцію. Для ізоляції по всьому периметру підлоги наклеюють спеціальну пропиленовую стрічку, при чому її верхній край повинен бути вище рівня стяжки.

5. Виставити маяки. Краще використовувати готові напрямні, що продаються в будівельних магазинах. Для установки використовують рейку для вирівнювання і рівень. Напрямні повинні бути надійно зафіксовані, розташовуватися паралельно, а відстань між ними не повинна перевищувати довжину правила.

6. Засипати розчин. Це потрібно зробити на всю площу підлоги, і вирівняти правилом по маяках.

7. Затерти шви. Для цієї мети найчастіше застосовується спеціальна затиральна машина. З допомогою неї вирівнюють поверхню і роблять її більш міцною. Ця операція проводиться через 15 хвилин після завершення робіт по вирівнюванню, і завершується до «схоплювання розчину. Під час роботи в стяжці підлоги нарізаються усадочні шви на глибину не менше 1/3 товщини стяжки. Це робиться для попередження утворення тріщин при висиханні.

8. Забезпечити комфортне висихання. Для цих цілей площа стяжки можна закрити поліетиленовою плівкою, для рівномірності висихання. Також можна кропити поверхню водою, не допускаючи утворення калюж. Ходити по новій стяжці можна вже на наступний день, виробляти ж укладання фінішного покриття рекомендується не раніше, ніж через 4 доби.