Покриття

Опалення. Панельне опалення

Опалення. Панельне опалення Підлогове панельне опалення являє собою вигнуту пластикову трубу, що проходить петлями під підлогою. По цій трубі циркулює теплоносій, нагріваючи всю масу підлоги.

Таким чином, вся його поверхня рівномірно випромінює в приміщення теплову енергію, нагріваючи повітря і стіни.

Якщо установка панельного підлогового опалення передбачена до побудови приміщення (або до його капітального ремонту), то пластикові труби укладають у основу підлоги на теплоізоляційне покриття і заливають бетоном.

Якщо прийнято рішення про встановлення плаваючого дощатої підлоги (поверх вже існуючого бетонного покриття), то спочатку укладається шар теплоізоляції з жолобками, в які вставляються алюмінієві пластини. У ці пластини укладаються труби для теплоносія. Зверху така підлога застеляється панелями з ДСП.

Колектор з циркуляційним насосом теплоносія встановлюють вище рівня таких панелей. Кожна гілка такої теплової панелі забезпечується своїм індивідуальним термостатом і потрібно тепловий насос з установкою. Таким чином можливо поділ однієї підлогової дошки на кілька активних зон, регульованих кожна своїм термостатом. Така схема регулювання робить нагрів ще більш рівномірним. Панельне опалення можна облаштовувати як в якості допоміжної системи опалення (спільно з радіаторами опалення), так і основний. Відсутність радіаторів опалення в цьому випадку дає додаткову свободу дій при розстановці меблів в приміщенні, оскільки відпадає необхідність враховувати розташування радіаторів опалення та підходів до них. Підлогова панельна система опалення випромінює теплову енергію рівномірно по поверхні всього статі, на відміну від звичайних радіаторів опалення, які по своїй суті є точковими джерелами теплової енергії. Таке рівномірний розподіл енергії випромінювання є більш комфортним.

Панельне опалення більш економно, оскільки для його функціонування необхідний теплоносій із набагато меншою температурою, ніж у конвекційних радіаторах. Це є причиною більш низьких витрат на опалення в цілому. У разі встановлення систем підлогового панельного опалення необхідно бути уважними до вибору підлогового покриття. Т. к. потрібно враховувати теплопровідність цих покриттів, щоб вона була найбільшою для досягнення максимального ККД. Це потрібно враховувати на стадії проектування системи підлогового опалення.