Покриття

Відновлення рівня підлоги за допомогою фанери

Відновлення рівня підлоги за допомогою фанери Дощата підлога в приміщенні рано чи пізно доведеться ремонтувати. Вибір стоїть між повною її заміною і реставрацією. Але в будь-якому випадку підлогу потрібно вирівнювати.

Можна настелити на старі дошки лінолеум або покласти ламінат. Якщо ж підлога не ідеально рівним, покриття легко пошкодити в процесі експлуатації.

Вирівняти покриття з дощок можна механічним способом, тобто рубанком (дуже трудомісткий і довгий процес, до того ж будуть заважати цвяхи, якими кріпилися дошки один до одного) або поциклювати (не підійде для підлог зі значною різницею у висоті, та й сам апарат коштує недешево).

Застосовуємо листову фанеру

Оптимальним варіантом стане листова фанера. Вирівнювання підлоги за її допомогою може здійснити людина без спеціальних навичок, досить запастися потрібним інструментом і почитати статті на цю тему.

Відновлення рівня підлоги за допомогою фанери
Відновлення рівня підлоги за допомогою фанери

Заодно можна і утеплити приміщення, проклавши шматки відповідного матеріалу під фанеру.

Для початку листи витримують в приміщенні, для якого вони призначені, при кімнатній температурі. Тільки після цього можна приступати до роботи.

Укладають фанеру безпосередньо на стару підлогу, на підкладки з шматочків МДФ або ДВП, на обрешітку з невеликих брусків.

Незалежно від обраного способу, необхідно відступити від стіни 20 - 30 мм, а також залишати зазори між плитами. Це компенсує коливання розмірів деревного матеріалу під впливом температури і вологості.

Укладають плити методом цегляної кладки, кожен наступний лист зміщуючи щодо попереднього приблизно на чверть. Залишилися проміжки краще залити силіконом або задути монтажною піною. В якості кріплення можна користуватися саморізами, призначеними для дерева, а якщо підкладкою служить бетонна підлога, то знадобляться анкерні болти.

Пароізоляція

Відновлення рівня підлоги за допомогою фанери
У разі встановлення листової фанери на обрешітку слід покласти спочатку шар пароізоляції, потім в осередку укладають мінеральну вату або інший утеплювач зверху знову шар поліетилену, причому нижній шар повинен мати припуск біля стін, рівний висоті майбутньої підлоги.

При укладанні фанери не варто користуватися звичайним молотком, так матеріал легко пошкодити. Отвори під кріплення краще висвердлити заздалегідь. А щоб саморізи були врівень з поверхнею листа, отвори роблять дворівневі - під ніжку і під капелюшок металовироби.