Покриття

Встановлюємо підлоги на грунті

Встановлюємо підлоги на грунті Такі будинки вимагають, відповідно, теплоізоляції підлоги, щоб тепло з першого поверху не йшло в грунт. Для утеплення найчастіше використовується пінопласт, який іноді замінюється на керамзит.

Готові проекти будинків, потребують адаптації підлоги на грунті, вона буде полягати, головним чином в ізоляції з урахуванням кліматичних умов, які переважають на ділянці, рівня води, типу ґрунту або її теплофізичних властивостей. Ці зміни наносяться архітектором червоним кольором на куплений проект будинку.

Правильно розроблений і виготовлений підлогу на грунті являє собою тепловий бар'єр, що захищає інтер'єр від вологи, а також пригнічує вібрацію. Повинен складатися з п'яти шарів, якими є, підсипка, гідроізоляція, бетонну основу, теплоізоляція.

Підсипка являє собою підготовку основи для укладання підлоги на ґрунті. Спочатку необхідно зняти шар землі з органічними елементами між стінами фундаменту. Потім отримане простір потрібно заповнити шаром матеріалу, добре ущільнити механічно, аж до рівня верхнього краю стін фундаменту.

Бетонну основу укладають на втоптаній підсипання. Бетон повинен мати відповідну консистенцію, надлишок води може призвести до зниження його міцності. Шар бетону повинен бути 10 см завтовшки, цього достатньо, щоб забезпечити стабільність підлозі і рівномірне чергування навантажень.

Гідроізоляція покликана забезпечити захист підлоги від капілярного підняття вологи з грунту. Для її виконання застосовуються найчастіше рулонні руберойдно або будівельні плівки. Горизонтальна ізоляція стін, фундаментів та підлоги повинна утворювати одну площину. Від того, які ізоляційні матеріали будуть підібрані для теплоізоляції, залежить вибір відповідної гідроізоляції.

Теплоізоляція повинна володіти високими властивостями, що забезпечують захист приміщень, так і механічну міцність самого ізоляційного матеріалу. Для теплоізоляції застосовуються найчастіше пінополістирол, укладені в два шари, загальна товщина не повинна перевищувати 10-12 див. Якщо планується підлога з підігрівом на першому поверсі, теплоізоляція повинна бути додатково захищена зверху шаром фольги.

Стяжка — це шар, що вирівнює і притискуючи поверхню. Виконують її з бетону, армованого металевою сіткою або за допомогою самовирівнюються наливних підлог. На підготовленій стяжці, можемо укладати підлогове покриття.

Теплоізоляція підлоги на грунті з керамзиту

У керамзиту не багато прихильників серед будівельних організацій. Теплоізоляція підлоги на грунті є важливим етапом будівельних робіт і команди не хочуть ризикувати з невідомою їм технологією. Між тим основа з керамзиту дозволяє скоротити традиційні п'ять шарів до трьох. Крихта керамзиту, яка рівномірно розподіляється на поверхні, може замінити підсипку з піску. Крім того, вона являє собою основу під підлогове покриття, не вимагаючи бетонної стяжки. Керамзит є керамічним матеріалом, що має можливість зберігання тепла.