Покриття

Будуємо екологічно чисті будинки

Будуємо екологічно чисті будинки Прийняли рішення створити власну «фортецю» і не знаєте з чого почати? Ця стаття коротко пояснить етапи індивідуального будівництва, пройшовши які можна оточити себе атмосферою комфорту, домашнього тепла і затишку.

Проектування

Цей етап передбачає будівництво створення проекту споруди та проведення організаційних робіт. Головне врахувати всі тонкощі: кількість кімнат повинна відповідати кількості членів сім'ї, наявність допоміжних приміщень повинно забезпечувати повноцінну життєдіяльність домочадців. Розташування кімнат, наявність і яскравість освітлення, розташування і кількість розеток, все повинно бути враховано і продумано.

Всі комунікаційні мережі проектуються згідно існуючих норм і вимог. Для безпеки експлуатації вся електрична частина повинна мати запас потужності, а самі мережі прокладені в захисних матеріалах.

Земляні роботи та облаштування фундаменту

Фундамент, свого роду основа будинку. Чим надійніше фундамент, тим міцніший будинок. Враховуючи стан грунту, наявність і наближеність грунтових вод, підбирається тип фундаменту. Це може бути фундамент із збірних конструкцій або цілісний стрічковий. Для деяких дерев'яних будинків необхідний стовпчастий або гвинтовий.

Готовий проект виноситься в натуру. Приступають до виїмці грунту і безпосередній закладці фундаменту.

Опорні стіни

Будинки з натурального дерева в будь-яку погоду мають привабливий і ефектний зовнішній вигляд. Адже для зведення зовнішніх стін використовують брус з натурального дерева (клеєний або оциліндрований). Всі конструктивні частини повинні бути добре просушені, ретельно оброблені просоченням. Важливо зробити надійний гідробар'єр, що захищає матеріал опорних стін. Прокладка ізолюючого матеріалу надійно захистить деревину від грибкових і цвілевих утворень.

Будуємо екологічно чисті будинки
Будуємо екологічно чисті будинки

Дах

Не залежно від складності конструкції даху, спочатку зводиться її кроквяна частина. Від типу покрівельного покриття розраховується величина кроку кроквяних ніг і кут нахилу конструкції. Для захисту дерев'яних конструкцій необхідно прокласти гідро - і паробар'єр. Сам покрівельний матеріал повинен стати надійним захистом від впливу зовнішнього атмосферного впливу, витримувати навантаження (снігова шапка, сильна злива). Не зайвим буде підібрати гармонійне поєднання кольорову гаму зовнішніх стін і покрівлі.

Внутрішні роботи

Цей етап будівництва дозволяє втілити в життя всі свої фантазії, експериментувати з формами та кольором. У дерев'яному будинку оздоблення також повинна бути з натуральних матеріалів. На ринку представлений широкий асортимент товарів (паркет або ламінат для підлоги, пробка для стін). Фантазуйте, створюючи свій власний яскравий світ.