Покриття

Як вибрати поріжок для ламінату

Як вибрати поріжок для ламінату Ламінат досить часто використовується в якості підлогового покриття, проте для повного оформлення підлоги в процесі його укладання необхідні спеціальні поріжки і деформаційні шви.

Якщо їх не застосовувати, завжди буде присутній ризик здуття, що відбувається з причини мінімального зміни розмірів щільно підігнаного матеріалу, під впливом експлуатаційних навантажень, зміни температури і вологості. Також ці пристосування відіграють і значну функцію, що декорує, маскуючи місця переходів і торцевих ділянок.

При виборі необхідних поріжків для ламінату слід звернути увагу на такі критерії:

1. Призначення. Тут може бути три види порожков. Поріжки гнучкого типу застосовуються при радіусної стикуванні ламінату та інших підлогових покриттів. Однорівневі поріжки покликані поєднати дві ділянки укладання ламінату між собою. Також, крім ламінату, це може бути і інший матеріал, що лежить на одному рівні з ним. Поріжки різнорівневого типу забезпечать з'єднання двох ділянок, що лежать в різних площинах.

2. Матеріал. Ламінатні поріжки зазвичай виготовляються або з однотипного матеріалу, або з алюмінію. Вироби з металу відрізняються великою різноманітністю кольорів і відтінків, тому підібрати підходящий поріжок по кольору не складе праці. А ось ламіновану планки зазвичай мають забарвлення конкретної партії матеріалу, і йдуть в комплексі з нею. Перевага таких виробів полягає в тому, що вони здатні забезпечити непомітність переходу від однієї ділянки до укладання іншого, створюючи ефект монолітності покриття.

3. Спосіб монтажу. Існують поріжки двох різновидів установки – стандартної і прихованої. При стандартному кріпленні використовується наскрізний спосіб закладу саморізів, через сам поріжок. У виробах з прихованим способом установки кріпильний матеріал не кидається в очі, що сприяє більш привабливою візуальної картині. Справа в тому, що такі пороги оснащені

Як вибрати поріжок для ламінату
спеціальними пазами з тильної сторони, куди вставляються дюбеля з торцевої сторони виробу. Далі вони направляються в приготовані отвори в підлозі, і забиваються несильними ударами по лицьовій частині порога, використовуючи для цього насадку з дерева. При цьому необхідно дотримуватися рівномірність, щоб надати кінцеву привабливість виробу. Більш дорогі моделі оснащені рейками-засувками, кріпляться до підлоги і на які потім замикається сам поріжок. Цей спосіб більш зручний, так як в ньому легше уникнути перекосів по горизонталі.