Покриття

Як вибрати труби для вентиляції

Як вибрати труби для вентиляції Наявність вентиляції є обов'язковим атрибутом сучасних будівель житлового та адміністративного сектора: для її облаштування застосовуються спеціальні повітроводи, а також різні супутні з'єднувачі.

У залежності від особливостей експлуатації, можуть застосовуватися різноманітні вентиляційні труби, що розрізняються розмірами, формою і матеріалом.

В якості матеріалу для вентиляційних повітроводів може використовуватися:

1. Оцинкована сталь. Розраховані на транспортування повітря з температурою до +80 градусів і вологістю не вище 60%. Ці показники є найбільш оптимальними для оцинкованих вентиляційних труб, з гарантією довговічності і функціональності системи. При підвищенні температури повітря відбуватися трескание і відшарування захисного цинкового покриття. В якості вихідного матеріалу В даному випадку виступають сталеві листи холодного прокату товщиною 0,5-1,25 мм Відрізняються оцинковані повітроводи малою вагою, невеликою ціною і простотою установки і обслуговування.

2. Нержавіюча сталь. Такі повітроводи добре витримують важкі умови експлуатації, з нагріванням до + 500. Подібними системами дуже часто оснащуються гірничодобувні виробництва, а також підприємства, де існує підвищена радіація.

3. Пластик, ПВХ. В даний час дуже поширений варіант облаштування вентиляційних систем, для чого нерідко застосовуються схожі елементи для каналізації. Пластикові труби відрізняються стійкістю до вологи, агресивних середовищ,

Як вибрати труби для вентиляції
привабливим зовнішнім виглядом і невеликою масою виробів. При цьому допускається застосування подібних повітроводів не тільки всередині приміщень, але і на вулиці. Дуже зручна система сполук ПВХ труб, чому сприяють найрізноманітніші фітинги. Ще один спосіб з'єднувати пластикові повітроводи – споювання: отримана в результаті цього герметичність недоступна металевим виробам. Також, що дуже важливо, на даних виробах відсутні зварні шви, що зводить опір руху повітря практично до нуля: завдяки цьому є можливість помітно знизити потужність використовуваних вентиляторів.

4. Поліефірна тканина. Подібні вироби відрізняються дуже великою легкістю, що дає можливість не витрачається на спеціальні кріплення. Для з'єднання окремих ділянок застосовуються блискавки, що забезпечує практично миттєвий монтаж. Перевезення поліефірних вентиляцій може здійснюватися у складеному вигляді, а відсутність конденсату в процесі роботи дає можливість не витрачається на додаткове утеплення.