Новини будівництва

Як застосовувати холодну зварку

Як застосовувати холодну зварку Холодна зварка є дуже зручним способом для оперативного усунення протікань різних трубопроводів. У деяких випадках вона грає роль не тільки тимчасового забезпечення герметичності, але, коли мова йде про пожежо - і вибухонебезпечних середовищах, застосовується і як основний засіб з'єднання.

Також в якості засобу для постійного з'єднання холодна зварювання використовується для прямого стикування лінолеумів і виробів з жорсткої гуми.

Незалежно від того, який матеріал склеюється, технологія здійснення холодного зварювання скрізь ідентична, і, як приклад, можна розглянути усунення течі в металевому трубопроводі:

1. Підготовка підстави. У місці майбутнього склеювання необхідно підготувати зачищене простір, за допомогою великої наждачного паперу. Поверхня очищається від бруду, старої фарби і слідів корозії на металі. Саме металеве підставу потрібно подряпати тієї ж наждачним папером, що сприятиме більш якісному склеюванню.

2. Просушування. Підготовлений для зварювання ділянку необхідно добре посушити, використовуючи фен. Усунення вологи і розігрів посилять якість склеювання, однак, якщо зробити це неможливо, то доведеться накладати зварювання на мокру основу. При цьому міцність з'єднання буде в рази гірше, однак, для тимчасового усунення течі, цілком підійде.

3. Знежирення. Без цієї процедури обійтися ніяк не можна, навіть якщо візуально ніякого жиру на очищеному підставі не спостерігається. Для цього можна застосувати будь-яку рідину для знежирення, хоча б той же ацетон.

4. Підготовка зварювання. Необхідно розмотати ковбаску і відрізати від неї невеликий шматочок, спостерігаючи суворо поперечний відрізання: як правило, два компоненти клею розміщені один всередині іншого. Відокремлену частину треба добре розім'яти в руках, до отримання однорідного речовини. По ходу цього процесу відбувається і необхідне нагрівання клею.

Як застосовувати холодну зварку

5. Нанесення зварювання. Відразу після змішування речовина необхідно нанести на приготований для склеювання ділянку, інакше, якщо забаритися, почнеться його полімеризація. При закладенні протікання речовина наноситься так, щоб домогтися проникнення певної частини всередину пробоїни. Якщо отвір досить велика, то в цьому випадку його закладають шматочком листового металу, саджаючи його на холодну зварку.

По завершенню ремонту зварювання повне висихання холодної зварювання відбувається протягом доби, після чого місце забивання може бути піддано зачистці, грунтування, шпаклювання та фарбування. Це дозволить домогтися максимальної непомітності ремонтованої ділянки.