Новини будівництва

Оформлення саду в японському стилі

Оформлення саду в японському стилі Для створення японського саду необхідні вода, пісок, камені і рослини, оскільки між ними існує певний зв'язок. Не дарма в японській культурі ключову і дуже важливе місце займає символізм.

Вода і пісок

У японській культурі вода – це символ життя, і тому в оформленні японського саду вона займає одне з перших місць. При наявності необхідного місця, можна навіть зробити невеликий водойма і обкласти камінням. Останні будуть грати роль берега, а вода символізувати море. Якщо ж у вас ділянка не сильно великий, і для ставка просто немає місця, то воду можна замінити піском. Борозни, зроблені на піску, будуть імітувати хвилі або ж течії річки, а круги навколо каменів – прибойную хвилю.

Каміння

В японському саду камені являють собою гори. Врахуйте, що просте розкидання каміння по площі не можна називати японським садом, оскільки для даного стилю в першу чергу характерна гармонія, і навіть сама незначна деталь повинна бути на своєму місці, щоб була якась осмисленість. Вершиною майстерності у створенні саду каменів буде те, що кожен камінь буде приховано за іншим, в незалежності від того, з якого боку ви б не глянули на сад.

Оформлення саду в японському стилі
Оформлення саду в японському стилі

Рослинність

Рослинність також дуже важлива деталь японського саду, причому сюди можна віднести як цілі дерева, так і невеликі чагарники. Вибираючи їх, слід пам'ятати, що єдиною вимогою є однобарвність рослин, оскільки японський сад не любить «різношерстість», а йому потрібна гармонія і єдність. Виходячи з цього, колірна гамма повинна бути однаковою і стриманою.

Оформлення саду в японському стилі
В основному рослини потрібні для того, щоб зосередити увагу на тій чи іншій деталі, але можуть і бути в якості відокремлених символів. Простий приклад – росла дерево може символізувати літньої людини з багатим життєвим досвідом, а що стоїть біля нього невеликий саджанець – його учень, якому ще треба рости і набиратися цього досвіду.

Тепер необхідно вищеперелічені елементи з'єднати стежками, які символізують життєвий шлях. Містки – це щось на зразок крихкість буття, а рослини – символізують все живе. Якщо до всього цього підійти виважено, і вкласти в саму маленьку деталь японського саду якийсь сенс, то ви вивчите досконалості, якого з незапам'ятних часів намагаються домогтися японці.