Новини будівництва

Методи догляду за водоймою

Методи догляду за водоймою Наявність на присадибній ділянці штучного водоймища надає особливу природність всієї садової композиції. Однак наявність такого ландшафтного елемента – це не тільки радість, але і додаткові турботи по його змісту.

Основними методами по догляду за садовою водоймою є:

1. Спеціальні препарати. Досить новий метод, здійснюваний за допомогою біохімічних препаратів: з їх допомогою здійснюється регулювання різних процесів, що відбуваються в садовій акваторії, шляхом зміни якості, хімічного і біологічного складу води. Наприклад, якщо вода в штучному водоймищі за своїм складом мало підходить для життєзабезпечення різної живності, це можна виправити за допомогою біологічно активних добавок. Вони здатні нейтралізувати шкідливі домішки, адаптувати склад води і приводити до стабілізації біологічної рівноваги. Особливо це актуально при різних форс-мажорних обставин, типу тривалої літньої спеки або занадто расплодившейся риби. Також до подібним порушенням може призвести порушення режиму годівлі риби і при скупченні в придонних шарах занадто багато гниючих залишків. Розробкою цих препаратів займалися досить серйозні наукові установи, тому небезпеки отруєння людей або домашніх тварин не існує. Як правило, подібні речовини відрізняються універсальністю, підходячи для будь-якого складу водойми.

2. Механічні пристосування. Даний метод є більш класичним і перевіреним, і самий потужний інструмент в цьому плані – водний пилосос. З його допомогою можна швидко і ефективно позбавлятися від придонних засмічень, зайвих водоростей, нашаруваннях на каменях, і сміття, плаваючого на поверхні. Особливо це буває актуально, якщо навколо водойми ростуть дерева і чагарники. Купувати такий агрегат не завжди є сенс, так як у багатьох випадках для часткового вирішення вищеназваних

Методи догляду за водоймою
проблем підходить і перший спосіб, що будується на застосуванні біоактивних препаратів. Більш простими механічними засобами є сачок, ножиці, щипці. Сачки представлені в досить великій різноманітності моделей, що відрізняються як перерізом сіток, так і довжиною, типом ручок: все це підбирається в індивідуальному порядку. З допомогою ставкових ножиць здійснюється стрижка водоростей, з щипці служать для вилучення сміття: обидва цих інструменту оснащені довгими ручками.

Купуючи засоби та інструменти для догляду за садовою водойм, слід робити це виключно в спеціалізованих магазинах: особливо це стосується біологічних добавок: у разі підробки виправити шкідливі наслідки буде дуже непросто.