Новини будівництва

Як укласти бруківку

Як укласти бруківку При облаштуванні присадибної ділянки досить часто застосовується бруківка, придатна як для мощення доріжок, так і для більш великих майданчиків. Високі декоруючі властивості і різноманітність даного матеріалу робить його дуже зручним у плані підбору під загальний стиль будівель.

При самостійній укладанні бруківки необхідно чітко слідувати рекомендаціям:

1. Підготовка місця. Територія майбутньої укладання повинна бути звільнена від сміття, будь-яких рослин і зайвого дерну. Розмітка проводиться відповідно до заздалегідь затвердженого плану забудови заміського ділянки. Для позначення меж укладання найзручніше застосувати шнурки і кілочки, які забивають по лінії бордюру.

2. Ухил. Дуже важливо наявність невеликого ухилу наступного укладанні, який робиться в напрямку найбільш зручного відведення осадових вод. Як правило, орієнтиром у даному випадку вибирається найближчий газон або з дренажу. Оформлення необхідного ухилу формується на стадії земляних робіт, за допомогою зняття або додавання ґрунтового шару. При цьому дуже важливо домагатися гарного ущільнення майданчики, для чого застосовується трамбування.

3. Підстилка. Основа повинна бути здатна витримувати будь ступінь навантажень, тому для його формування використовується щебінь і гравій. Цей шар повинен бути не тонше 10-ти см: він укладається на постилку з геотекстилю.

4. Укладання. Процес укладання слід починати від заздалегідь встановлених бордюрів або цоколя, що значно полегшує процес. Заповнення швів здійснюється за допомогою піску. При вбиванні окремих елементів бруківки в підсипку слід орієнтуватися на рівень бордюру, для чого найзручніше застосовувати гумовий молоток, не ушкоджує матеріал. По завершенні укладання всій території шви потрібно остаточно оформити піском або цементним розчином.

Як укласти бруківку

Слід зауважити, що у разі значних експлуатаційних навантажень на майданчик укладання бруківки слід здійснювати на бетонну основу. Для цього, після розчищення території, облаштовується опалубка, для чого можна застосувати фанеру або дошки. Далі, після засипки щебеню, проводиться заливка бетону у кілька шарів: для досягнення більшої міцності середній шар бажано армувати сіткою. Після заливки майданчик вкривають ПВХ-плівкою, і дають повністю затвердіти, на що зазвичай йде 4-ри тижні. Надалі, по завершенню цього терміну, проводиться укладання бруківки за звичайної технології: для заповнення швів у такому випадку краще всього застосувати цементну суміш.