Новини будівництва

Як знайти місце під колодязь

Як знайти місце під колодязь Наявність води на дачі – найважливіша умови для життєдіяльності, при чому це стосується як рослин і тварин, так і людей. Найпростіший і надійний спосіб – підключити до водопроводу, але не завжди подібні комунікації, є в наявності поблизу.

У такому випадку не обійтися без обладнання колодязя, і головне в цій справі – знайти місце з неглибоким заляганням ґрунтових вод.

Для цього існує кілька способів:

1. Вивчення рельєфу. Самий простий і не витратний метод: оглянувши місцевість, потрібно виділити місця природних западин і низин – знаходження під ними водоносних шарів найбільш вірогідна.

2. Свердловини. Найточніший метод пошуку води, однак і фінансів на його реалізацію піде найбільше. Для його реалізації потрібно запрошення фахівців, що мають бурову установку: зробивши кілька пробних свердловин по території ділянки, вони вкажуть саме підходяще місце для колодязя. Іноді подібний роботи проводилися на даній місцевості і раніше, в цьому випадку необхідно звернутися за інформацією до селищної ради.

3. Скляні банки. Дуже простий народний метод визначення місця викопування колодязя, що передбачає встановлення скляних банок по території ділянки: шийка має бути спрямоване вниз, із заглибленням у грунт на 7-10см. Для перевірки результату вибирається ранок: найбільш підходящим буде те місце, де у банку виявиться найбільше конденсату.

4. Сіль і цегла. Сіль змішується з роздробленими цеглинами і засипається в керамічні горщики: дуже важливо, щоб вони не були покриті глазур'ю. Для експерименту підійде жаркий і сухий день: кожен горщик зважується на вагах, замотується в марлю і закопується на глибину 50 см в декількох точках присадибної території. Через добу горщики викопуються і зважують: точка знаходження найбільш набрав вагу посудини буде найбільш підходящим для колодязя.

5. Тварини, рослини. Проявивши уважність у спостереженнях за тваринами і рослинами, можна досить точно визначити місце близького розташування ґрунтової води. У спекотні дні домашні тварини інтуїтивно відшукують місця з найбільш близьким

Як знайти місце під колодязь
розташуванням підземних вод; також, як правило, в таких точках рослинність більш пишна і соковита.

6. Біолокація. Відомий народний метод, для реалізації якого буде потрібно пара проводів з алюмінію завдовжки 50 см Один край проводів загинають, отримуючи імпровізовані ручки з орієнтовною довжиною 15 см і вставляють їх у трубки, щоб досягти ефекту вільного обертання. Взявши обидва дроти в руки і направивши їх кінці в різні боки, потрібно пройтися по дачній території, відзначаючи ті місця, де кінці почнуть рух – вказане ними напрям дасть орієнтир на водоносний шар. Замість дроту можна застосувати також прути з виноградної лози.