Новини будівництва

Щоб картопля вдалася

Щоб картопля вдалася Хочу розповісти про сконструйованих мною агрегатах для посадки і догляду за картоплею.

Це — бороновальный агрегат на базі мотоблока «Нева», в якому використані вузли і агрегати від сільськогосподарських машин: з культиватора КРН-5,4 — гряділь; кріпильні елементи, ротаційні батареї — з культиватора УС-МК-5,4.

Кріплення грядиля до мотоблоку таке ж, як у серійного плуга, але не жорстке (фото 1). Маневреність і легкість в управлінні агрегату надає карданний шарнір (фото 2). Для зручності в роботі на передню частину мотоблока кріпиться противагу, використані залізні опорні колеса в парі з пневматичними, що покращує зчеплення з грунтом, збільшує площу опори.

Цей агрегат хороший для досходового боронування посадок картоплі. Робочі органи ротаційних батарей грунтову кірку руйнують, знищують бур'яни у фазі «білої ниточки», тому ділянку після обробки чистий, до 80% бур'янів гине. На поверхні утворюється пухкий шар грунту, що створює сприятливі умови для посадки і догляду за картоплею.
зростання і розвитку рослин картоплі.

У цього бороновального агрегату хороша маневреність, він простий і легкий в управлінні.

Для нарізки посадочних борозен використовую також гряділь, який жорстко кріпиться до мотоблоку, і підгортач (фото 3), а також залізні опорні колеса в парі з пневматичними. Двигун працює при середніх оборотах на першій передачі.

Для міжрядної обробки застосовую стрільчасту лапу гряділь з шарніром і ротаційну батарею, що покращує управління агрегатом, робота виконується на пневматичних колесах (фото 4).

Для підгортання використовую ярусний підгортач (фото 5).

Всі пристосування застосовую більше 10 років, що дозволило максимально механізувати роботи по вирощуванню картоплі і розширити спектр використання культиватора.

Хусяин Пякшев
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"