Новини будівництва

Kress 1050 PXC

Kress 1050 PXC Хочу поділитися враженнями про роботу Kress 1050 PXC. Потрібен був легкий перфоратор з функцією чистого удару для коректування довбання, обов'язково професійний.

Мені вже доводилося попрацювати Bosch GBH 2-24 DFR, DeWALT DW566, Makita HR 2400. Я вирішив взяти Kress.

В принципі, дізнавшись з вашого журналу про ювілей Kress і ювілейних ж моделях, я хотів придбати Kress PSE 75 Edition. Але, як виявилося, у Донецьку немає продавців, офіційно торгують інструментом цієї фірми, а ті, що називали себе офіційними, про ювілеї нічого не чули, моделей ювілейних не бачили і ніяких акцій не підтримували. Kress 1050 PXC стоїть у них $320. Довелося звертатися до контрабандистів...

Kress 1050 PXC я вибрав з наступних причин.

1. Ціна - за такі гроші у інших виробників немає тих позицій, які для мене важливі.
2. Співвідношення вага-потужність» і «вага-енергія удару» (можна було б взяти дешеві середнього та легкого класу, але я втратив би в професіоналізмі та мобільності).
3. Кільцевий перемикач реверсу, по-моєму, значно надійніше важільного надкуркового.
4. Рознесені перемикачі режимів роботи теоретично простіше, а значить, і надійніше.
5. Попередня установка швидкості обертання коліщатком на гачку дуже корисна для замішування клеїв і шпаклівок і при шуруповертных роботах.
6. Дві швидкості свердління.
7. Знімний мережевий кабель - позиція не основна, але, як виявилося, дуже зручна.

Звичайно, всім цим вимогам цілком задовольняє і Kress 750 PXC, але різниця в $20 здалася несуттєвою проти різниці в потужності.
При купівлі хотілося мати оригінальну річ, і тому я приділив увагу всяким дрібницям. Наприклад, слідуючи вказівкам вашого журналу, я шукав на кабелі напис «Pirelli». Там було написано щось інше, але торговці, «покопирсавшись в інших інструментах Kress, знайшли мені кабель «Pirelli» довжиною 4 м. Свердлильний патрон Rohm з перехідником був випробуваний на предмет осьового биття. Якість самого патрона не викликало сумнівів, так як патрони Rohm давно і справно працюють на інших моїх інструментах. А ось з перехідником, схоже, накладочка вийшла.

Коли я купував перфоратор і випробував патрон з перехідником, осьових биттів не було, так само, як і люфта. Але, приступивши до роботи, я з подивом, що переходить в істерику, виявив осьові биття свердлильного патрона. Виявилося, що в якомусь із двох положень биттів немає, а при повороті перехідника в стовбурі на 180 градусів вони з'являються. А «грішу» я на перехідник тому, що бури (DeWALT Extreme 2) не б'ють зовсім.

Крім того, хочу особливо відзначити якість пластмаси (її стійкість до подряпин і здатність очищатися практично до початкового стану), небачене до цього на інструменті інших фірм. Мабуть (паспорти російською мовою не було), в перфораторі є підтримання обертів під навантаженням, що не дозволяє «газувати». Інструмент вийшов «задумливий» і з великою інерцією. В ідеалі хотілося б мати гальмо вибігу для більшої зручності та безпеки.

Друга швидкість, в необхідності якої сумнівався один з ваших читачів (Кіріков С. В., №127000), вельми стала в нагоді для безударного свердління гіпсової перегородки, а також для розточування абразивними насадками отворів під ригелі замку в металевих дверях і ополіскування міксера для шпаклівок. Я розраховую, що вона стане в нагоді і для безударного свердління алмазними коронками отворів під розетки (але поки не було можливості випробувати).

Окремо хочеться відзначити запобіжну муфту. А саме те, що вона спрацьовує при досить великому крутному моменті. Треба мати вагу десь 95 кг, щоб не провернутися разом з перфоратором. Перші три місяці вона не спрацьовувала взагалі, і перфоратор загрозливо «махал ручками» перед особою. Але врешті-решт я почув її жваве потріскуючи-ня при свердлінні металевого куточка товщиною 6 мм свердлом діаметром 19 мм (розумію, що це волюнтаризм). До речі, свердлильний патрон після цього затягнувся на перехіднику так, що неможливо більше його відкрутити.

Я навіть «кип'ятив» патрон, попередньо знявши пластмасові деталі; хотів було нагріти феном, але побоявся, що пружинки «розслабитися». В майбутньому, якщо я його відкручу, думаю, буде досить підкласти шайбу на перехідник перед тим, як накручувати патрон. Дуже корисним здалося те, що глибиномір розташовується близько до осі свердління - точність радує. Якщо б на ньому ще була якась мірна шкала, він був би є досконалим.

Додаткова рукоятка дуже зручна і міцна, але в зборі з глибиноміром малуватий вибір її позицій. Через півроку роботи перфоратором хотів було зробити «ревізію» механіки. Але, знявши ковпаки зі стовбура і верхній перемикач режимів роботи, я зрозумів, що конструкція самодостатня і без мого втручання - нехай ще попрацює.

Розібравши півкорпуса основний рукоятки, я виявив, що блок управління Marquardt, а не оригінальний. Добре, якщо б проскакувала інформація про комплектуючих інших фірм (наприклад, в анотаціях до дрилям «Интерскол» на таких речах акцентують увагу). Це корисно при прицілюванні» на запасні частини. От якщо б мені в майстерні поставили Marquardt, я, по незнанню, обурився б - чому не Kress?

Модульна конструкція, застосована в перфораторі, набагато спрощує догляд за ним (в моєму випадку він зводиться до продуванню всіх деталей компресором).
Klick-Box я не зміг оцінити по достоїнству, так як крім цього перфоратора в кейсі у мене нічого немає. Можу тільки сказати, що запас міцності у нього невеликий - для акуратних людей. У мого вже відломилися ніжки половину ширини, причому обидві з одного боку, по черзі (тепер він завалюється набік). Зате місця в ньому вистачить для всього самого ходового.

Сильно турбувало брязкання бурів у відведеному для них місці. Тому був зроблений дубовий брусок з отворами під хвостовики розмірами з вузьку частину короба. Тепер бури надійно зафіксовані. Те ж саме - для свердел. Під свердлильний патрон поки що нічого не придумав - він загорнутий у ганчірку, щоб не дряпався про бури. Для останніх я виготовив силіконові фартухи, щоб не порошити на штатний гумовий ковпак. До речі, хотілося б в комплекті мати гумовий фартух для стельових робіт.

Може бути, кому-небудь знадобиться технологія виготовлення фартухів: вставляю бур (краще діаметром 6 мм) в стовбур, рясно обмазую його і гумовий ковпак перфоратора мильним розчином, накладаю силікон і формую фартух від ковпака до кінця хвостовика бура пальцями або шпателем, змоченими в мильній воді, і залишаю на кілька діб. При бурінні з таким фартухом ковпак залишається чистим, а при зміні інструменту бур лежить на фартуху хвостом вгору, не вымазывается і не вымазывает. Кабель порадував своєю довжиною і гнучкістю. Єдиний нюанс у тому, що його досить важко очистити від пилу.

Проскакувала думка, що якби були якісь напливи зверху корпусу або ж, навпаки, верхній перемикач режимів не виступав би за габарити корпусу, то він зовсім не дряпався б, коли перфоратор лежить вгору рукоятками. Мій, наприклад, подряпався. Є ще кілька проблем - немає сервісу, складно дістати запчастини. І людський фактор у нас визначальний - можуть бути проблеми з кваліфікацією «ремонтників».

А взагалі, мушу зізнатися, краще перфоратора за таку ціну, такої якості, в даній ваговій категорії і з такими функціями немає! Не вважайте це за лестощі - просто суб'єктивна думка.

Я планую придбати собі avgold.ru. Тому хочу запитати вас шановні користувачі сайту, як вам цей 3d телевізор lg? Було б цікаво почитати відгуки про нього в коментарях, заздалегідь спасибі.