Корисне

Різновиди м'якої покрівлі

Різновиди м'якої покрівлі Вибір найбільш відповідного виду даху має велику ступінь важливості, адже від цього залежить довговічність і комфорт побудованого будинку. М'яка покрівля входить в число найбільш підходящих варіантів, завдяки своїм високим властивостями утримувати тепло і вологу, захищати від шуму, грибка і корозії.

Цей спосіб облаштування дахів є досить універсальним – його застосовують як у приватному будівництві, так і в багатоквартирних будинках.

Існує три основних види м'якої покрівлі, мають свою специфіку:

• Бітумна черепиця. Імітує натуральну черепицю всіляких форм і кольору. Матеріалом для виготовлення є стеклохолст, просочений бітумом. На зовнішню частину наноситься шар мінеральної крихти, а нижній обробляється резінобітумом або кремнієвим піском. Це дає можливість не використовувати цвяхи при укладанні черепиці, а просто клеїти її на спеціальний водостійкий клей. Особливо зручно це для дахів з невеликим кутом ската. Застосування бітумної черепиці дозволяє приховати нерівності і недоліки підстави. Володіє хорошим рівнем теплоізоляції і шумопоглинання, без проблем переносить перепади температури. Володіє легкою вагою і простота в укладанні, володіючи при цьому відмінними декоруючими властивостями.

Різновиди м'якої покрівлі
• Рулонна покрівля. Являє собою рулони великих полотен, до 20 метрів довжини. Ширина зазвичай не перевищує одного метра. Основою полотна є резинобитум або скловолокно, скріплені у кілька шарів. Особливо популярна в облаштуванні дахів промислових і багатоквартирних будівель, в приватному будівництві його використовують досить рідко. Для горизонтальної покрівлі – це найкращий варіант покриття. Укладання відбувається із застосуванням пальника і вимагає певної навички в роботі. Термін служби такої даху зазвичай не перевищує 25 років, після чого проводиться повторна укладання рулонного матеріалу.

• Мембранна покрівля. Основу покриття складають полімерні мембрани, що володіють великою еластичністю. Основним речовиною при виготовленні виступає каучук різних модифікацій, а також поліефір. Надходить у продаж у вигляді листів різних розмірів різного забарвлення. Мембранна покрівля володіє відмінними експлуатаційними характеристиками і тривалим терміном служби – мінімум 50 років. Особливо зручний цей варіант для облаштування дахів великої площі – в супермаркетах, торгових центрах, басейнах і т. п. Вважається найбільш дорогим видом м'якої покрівлі.

При виборі виду м'якої покрівлі потрібно брати до уваги як загальну площу даху, так і тип будівлі. Технологія укладання різна, залежно від виду, але для цього краще запросити професіоналів.