Корисне

Інженерна дошка конструкція, переваги і недоліки

Інженерна дошка конструкція, переваги і недоліки Підлогове покриття, відоме як інженерна дошка, володіє прекрасним набором якостей. На ринку цей матеріал з'явився давно, але сьогодні його все активніше використовують при ремонті приміщень самого різного призначення.

Розібратися в якості інженерної дошки буде неймовірно корисно, оскільки тоді стане зрозуміло, наскільки раціонально використовувати її в ремонті.

Інженерна дошка конструкція, переваги і недоліки

Що таке інженерна дошка

Цей матеріал може випускатися в декількох варіантах. В першу чергу інженерна дошка поділяється на види залежно від того, зі скількох шарів вона складається. У ній може бути два або три шари. Для основного використовується вологостійка фанера. За надійність елемента відповідає недорога, але міцна деревина, укладена в центрі панелі. Верхній шар виготовляється з деревини цінних порід. Така конструкція дозволяє матеріалу проявляти чудові практичні якості.

Переваги інженерної дошки

1. Надійність і стабільність. Навіть сильні навантаження не можуть привести до деформації такого підлогового покриття.

2. Універсальність. Інженерна дошка підходить для укладання в приміщеннях самого різного призначення. Вона чудово себе покаже навіть при використанні в спортивному залі і в громадських установах.

3. Простота укладання. У структурі панелей присутні замкові елементи, значно прискорюють і спрощують монтаж. Тому навіть той власник, який ніколи не проводив подібну роботу, впорається із завданням укладання інженерної дошки самостійно.

4. Тривалий експлуатаційний термін. Навіть у тому випадку, якщо цей матеріал покладений в приміщенні з великою прохідністю, він зможе прослужити не менше 20 років.

5. Екологічна чистота. Деревина – один з найбільш безпечних та корисних для здоров'я матеріалів. Тому інженерна дошка не завдасть шкоди власникам житла.

Інженерна дошка конструкція, переваги і недоліки
Інженерна дошка конструкція, переваги і недоліки

Недоліки інженерної дошки

Будь-який матеріал володіє якими-небудь мінусами. У разі цього підлогового покриття недоліками можна назвати мале різноманіття варіантів виконання і високу вартість. Тобто покупці досить обмежені у виборі такого матеріалу, але при його придбанні змушені витрачати чимало коштів.

Якщо врахувати описані особливості інженерної дошки, вийде більш виважено вирішити, чи варто її використовувати чи ні. В принципі, це досить практичний варіант підлогового покриття, який добре себе проявить при грамотному застосуванні.