Корисне

Основні способи підключення радіаторів опалення

Основні способи підключення радіаторів опалення Немале значення для ефективності функціонування систем опалення грає правильність підключення батарей. Сьогодні застосовується кілька способів вставки радіаторів, що мають свої переваги і недоліки.

Підключаючи радіатори в систему опалення, найчастіше використовують одну з таких схем:

1. Бічна. Найпростіша схема підключення, що застосовується в багатоквартирних будинках, де для транспортування теплоносіїв використовуються стояки. Характеризується досить великим коефіцієнтом тепловіддачі, і передбачає підведення подає і відвідного патрубків з однієї з торцевих сторін радіатора. Найчастіше подача здійснюється через верхній патрубок: в такому випадку обратку служить нижній. Іноді зустрічається зворотне підключення: це призводить до зниження тепловіддачі на 7%. Рекомендоване число радіаторних секцій при бічній схемою з'єднання – не більше 15-ти штук: збільшення цієї межі призводить до значного зниження ефективності приладу.

2. Діагональна. Ця схема передбачає підведення теплоносія до верхнього патрубка, а його відвід – через нижній, але з протилежного боку. Це призводить до діагональної циркуляції теплоносія всередині радіатора. Таку схему рекомендується застосовувати в тих випадках, коли радіатор містить значну кількість секцій: тільки діагональна схема підключення здатна забезпечити рівномірність розподілу теплоносія всередині нього. Діагонального типу підключення батарей характерні дуже низькі тепловтрати.

3. Нижня. Ця схема також носить назву сидельной, і є єдиним варіантом в тому випадку, коли опалювальні труби проходять в районі підлоги, або в ньому. У таких опалювальних системах труба подачі укладається на підлогу, проходячи всі кімнати:

Основні способи підключення радіаторів опалення
підключення здійснюється через нижні патрубки кожного з радіаторів. Непогана система, однак останні батареї в ланцюзі буде нагріватися значно менше. Щоб виправити ситуацію, зазвичай йдуть шляхом збільшення числа секцій в далеких радіаторах, або встановлюють насос циркуляційного типу. Вибираючи останній варіант, важливо враховувати енергозалежність подібної системи: у разі перебоїв з електроподачею, вона буде давати збої. Також подібна схема використовується на тих моделях опалювальних батарей, які оснащені всього двома відводять патрубками. Ці спеціальні радіатори випускаються для прихованих опалювальних систем, які передбачають маскування труб в поверхні підлоги. Для підключення назовні виводяться два відводу, що забезпечують подачу та відведення теплоносія.