Корисне

Характеристики та види сендвіч-панелей для будівництва житлового будинку

Характеристики та види сендвіч-панелей для будівництва житлового будинку Сучасний ринок будівельних матеріалів готовий запропонувати великий асортимент продукції для тієї мети, щоб будувати будинки, починаючи цеглою, профільованим брусом, комірчастим бетоном і закінчуючи багатьом іншим.

Однак, якщо мова стосується швидкого, простого і економного зведення затишних, теплих і надійних будинків, то тут значною мірою скорочується вибір матеріалів. Помічників у цьому випадку стане нова технологія, яка протягом короткого періоду стала популярною – використання в будівництві будинків сендвіч-панелей. Асортимент даного будівельного матеріалу доступний за наступним посиланням – www.stlion.ru.

Характеристики та види сендвіч-панелей для будівництва житлового будинку

Що являє собою сендвіч-панель

Для виробництва цього популярного матеріалу використовується спеціальне високопродуктивне обладнання. Панель матеріал являє собою конструкцію, яка складається з трьох шарів, таким чином, будучи «бутербродом»: два аркуші перекриття між яких розташувався шар утеплювача. Варто зазначити, що від товщини утеплювального шару матеріалу залежить загальний комфорт життя в новому будинку.

В якості покриття можуть бути використані різноманітні матеріали, які застосовують виробники: починаючи оцинкованою сталлю, алюцинком, вологостійкою орієнтованої стружкової плитою і закінчуючи іншими виробами. Утеплювачем найчастіше служить мінеральна вата, пінополіуретан, скловолокно, пінополістирол і так далі.

Варто відзначити, що застосовуватися сендвіч-панелі можуть для різних завдань, виходячи з чого вони бувають стінові і покрівельні. Стінові же панелі можуть бути гладкі, прості, профільовані і декоративно-профільовані (колод чи сайдингові). Покрівельна панель, в свою чергу, профилирована з двох сторін.

Використання сендвіч-панелей

В основному, даний інноваційний будівельний матеріал знаходить застосування в будівництві будинків, які можуть бути не тільки одноповерховими, але і багатоповерховими. Цей матеріал дає можливість звести невеликих розмірів будиночок на ділянці, літню кухню, підсобку і інші будови. В першу чергу споруджується каркас з металу, на якому згодом закріплюються «сендвічі».

Великим попитом зараз користується дана технологія також при зведенні громадських будівель, наприклад, можна будувати офіси, склади, магазини, ресторани, спортивні зали, времянки для робітників, автозаправні станції і багато що інше. Виправдання цьому наступне: швидкість будівництва і економічність, до того ж, при бажанні, такі споруди модернізуються, додаються додаткові поверхи, демонтуються, перевозяться на інші місця, збираються заново.

Достоїнства і недоліки матеріалу

Розглядаючи переваги, виділяють наступні:

• швидкість будівництва;
• конструкція виходить досить легкою, тому не потрібно спорудження потужного фундаменту;
• спорудження виходить мобільним і його можна в процесі експлуатації модернізувати;
• економічність (порівняно з цегельним домобудівництвом, такий будинок буде в 2 або 3 рази доступніше);
• пожежобезпечні властивості;
• екологічність (використовуються нешкідливі матеріали);
• високі показники міцності;
• шумо - і теплоізоляційні характеристики;
• монтувати споруду за допомогою даної технології можна в будь-який час року.

Крім переваг, має і властиві недоліки:

• тривалі високі навантаження надають негативний ефект на будівництво;
• при монтажі в холодну пору року, великий шанс, що на стиках утворюється обледеніння;
• якщо утеплювач містить у своєму складі базальт, знижується міцність і теплоізоляція матеріалу;
• конструкція прослужить з «сендвічів» не більше 50 років;
• якщо несучий каркас зроблений з металу, то його слід захистити від впливу корозії. Якщо з дерева – від грибків і цвілі;
• якщо поєднувати матеріал з пінополістиролом або пінополіуретаном, знижуються пожежобезпечні властивості.