Корисне

УШМ - електролобзик Kress WS 6390 E-CST 6230 Е

УШМ - електролобзик Kress WS 6390 E-CST 6230 Е Машина куплена в 1999 році. Судячи по штрих-коду, «рідна», зроблений у Німеччині. Пішов шостий рік, як інструмент у роботі. В ремонті і сервісі він жодного разу не був, всі регламентні операції я проводив вдома.

Відноситься до розряду улюбленого настільного інструменту.

«Болгарка» прожила досить важке життя, але досі в строю. Зазвичай такого роду інструмент застосовується для різання тонкого арматури і зачистки металевих поверхонь. Я багато займаюся переплануванням квартир, тому машина пробувала на зуб частіше бетон, ніж метал, частіше різала штроби під електропроводку та кахельну плитку, а не прутки. Робота, погодьтеся, дуже пильна, з великим навантаженням на редуктор і двигун.

За весь час експлуатації не було ні одного збою у функціонуванні вузлів машини! Інструмент має відмінну ергономіку корпусу, нетрадиційну L-подібну додаткову рукоятку на три положення, унікальний кільцевої вимикач, зручний для лівші, систему плавного пуску двигуна захист від перевантажень. Всі ці родзинки зробили модель неперевершеним помічником у моїй роботі.

Дуже грамотно зроблено захисний кожух. Незнімний, міцний і без зайвих виступаючих елементів, він підвищує безпеку роботи. Регулювання оборотів дозволяє виробляти широкий спектр робіт -від шліфування дерева і металу до різання тонких труб та листового металу. З додаткових аксесуарів були придбані швидкознімна гайка Bosch SDS-Clic і шліфувальний круг з липучкою. Короткий мережевий кабель я так і не змінив (сервісний центр від мене дуже далеко) - користуюся подовжувачем.

Загалом, кутова шліфувальна машина Kress WS 6390 E заслужено займає почесне місце в ряду мого настільного інструменту поряд з акумуляторної дрилем DeWALT DW912K2. Хочу висловити величезну подяку всім, хто причетний до розробки і виготовлення такого унікального і надійного інструменту.

До речі, ні щітки, ні мастила в редукторі я не міняв. При цьому машина працює в режимі постійної експлуатації шостий рік, а ніяких збоїв немає і жодних сторонніх звуків теж не чутно. Може, там щіток немає і мастило вічна? Тоді це perpetum mobile!

Ще у мене є лобзик Kress CST 6230 E (1999 рік, теж з Німеччини). Лобзик з грибковою рукояткою, регулювання частоти обертів, швидка заміна пилки, потужність - 350 Вт.

Коментар представництва Kress: як eWS 6390 E, модель CST 6230 E виготовляють у Швейцарії. Схоже, цей інструмент - «гидке каченя» Kress. Про нього я писав пару років тому не надто приємну замітку, і з тих пір моя думка, на жаль, не змінилося. Може бути, я давно вже переріс аматорський клас інструменту, але ж «болгарка» теж звідти!

Оскільки гідність у лобзика тільки одне -він ще працює, перерахую ті недоліки, які я в ньому знайшов.
1. Хват у нього за корпус, відразу після «грибка», а вимикач десь ззаду. Значить, я беру його однією рукою (лівою), інший включаю, а вимикати як? Екстрено зупинити його неможливо, можна тільки кинути. Знову ж таки, подгазовки немає, швидкість виставляється заздалегідь - незручно.
2. Здування тирси, схоже, немає. Дути доводиться самому, інакше лінії різу зовсім не видно.
3. Захисний екран тільки заважає: і не видно нічого, і тирса не сдуешь.
4. Слабкий метал платформи - через рік неінтенсивній роботи вона погнулися.
5. Дуже масивний вузол затиску пилки. Схоже, він є причиною не зовсім адекватної поведінки пили під час роботи. Пиляти прямо не виходить, лобзик весь час тягне на сторону. Відпиляйте що-небудь по направляючої мені не вдалося жодного разу -пиляння веде.
6. Через два роки переламалася оболонка проводу (справедливості заради треба сказати, що це біда багатьох мережевих інструментів).

Пізніше був знайдений вихід із ситуації. Лобзик я поставив на переворотный столик від Phiolent. Вийшов невеликий розпилювальний верстат, і «мінуси» конструкції перетворилися в «плюси».

1. Для перевернутого, закріпленого на платформі лобзика потрібен якраз фіксований вимикач.
2. Пилка стоїть на місці, і якщо вона навіть трохи повернена, це ніяк не заважає різати прямо по направляючої (рухається-то заготівля).
3. Перевернута пилка працює зубом вниз -розмічати і пиляти заготовку можна лицьовою стороною вгору.
4. Нерівності підошви лобзика ніяк не впливають на якість пропила. Вона жорстко закріплена.
5. Для здування тирси підключаю пилосос. Стаціонарно підключеному лобзику патрубок пилососа працювати не заважає, і дроти, що йдуть під платформою, ніяк під пилку не потраплять.

З іншого інструменту Kress недовго працював перфоратором 600 PSE, який надала фірма, де я працював. Всього їх у нас було три, і я ні разу не бачив, щоб хоч один вередував, хоча, як відомо, «громадський» інструмент довго не живе. Враження від перфоратора цілком сприятливі - три режими роботи (в режимі молотка можна підробити нерівності стіни, збити стару плитку), хороша ергономіка, непогана продуктивність, фірмовий знімний кабель (ця особливість мені сподобалася ще в «болгарці»).

Звикала я до нього тиждень. Зовсім по-іншому розташовані вузли керування (у мене в арсеналі -важкий перфоратор SDS-Plus Hilti TE 25), інша потужність. Через три дні виявив, що у 600 PSE є режим реверсу (важіль внизу). Навіщо він йому? Не шурупи ж відвертати такою машиною? Хіба що застряг в стіні бур вийняти.