Корисне

Різновиди та принцип дії електричного конвектора

Різновиди та принцип дії електричного конвектора При облаштуванні системи опалення не завжди доцільно використовувати традиційну систему, що включає котел, розгалуження труб і акумулятора. Особливо це стосується заміських будинків дачного типу, не призначених для постійного, а періодичного проживання.

Саме для таких ситуацій були розроблені конвектори, є більш дешевою альтернативою повноцінним опалювальним системам, здатним у досить короткий час обігріти приміщення малої і середньої площі.

Однієї з різновидів конвекторів є електричний: по суті, це вдосконалений тепловентилятор, але має більш збалансоване і економічне енергоспоживання. За допомогою такого пристрою можна забезпечити якісний та швидкий обігрів дачі, головне, щоб був джерело струму.

Електричні конвектори мають цілий ряд переваг:

1. Простий монтаж. Обігрівач досить повісити на стінку за допомогою найпростіших кронштейнів і включити в розетку. Управління здійснюється кнопками включення і виключення, а також, регулятором температурного режиму.

2. Довговічність. Виробники дають гарантію не менше 15 років, але на практиці цей термін значно довше. Головне, забезпечити пристрій нормальною подачею струму і іноді чистити його від пилу.

3. Зручність експлуатації. Автоматичний регулятор температури дозволяє підтримувати заданий режим, підвищуючи або знижуючи інтенсивність роботи конвектора. Робота приладу ґрунтується на единократном нагріванні приміщення, з подальшим забезпеченням встановленої на регуляторі температури. Цей процес відбувається без обов'язкової присутності людини.

4. Безшумність роботи. Як правило, електричні конвектори не обладнано вбудованими вентиляторами, тому ніякого шуму під час їх роботи не виникає.

5. Ефективність. Володіють дуже високим коефіцієнтом корисної дії 95%. Це дає можливість обігрівача протягом 30-ти секунд набирати повну робочу потужність, і швидко прогрівати кімнату.

Важливо також взяти до уваги окремі недоліки електричних конвекторів:

• Підвищене споживання електроенергії. Ясна річ, що рахунки оплати за електрики зростуть, однак вони навряд чи перевищать витрати на центральне опалення.

Різновиди та принцип дії електричного конвектора

• Не актуальні для великих будинків. Електричні конвектори оптимальні для обігріву невеликих квартир і будинків, до 3-х кімнат: якщо площа приміщення велика, краще обладнати повноцінну опалювальну систему, використовуючи котел.

• Сухість повітря. Як будь-який електричний обігрівач, конвектор сушить повітря, тому треба буде подбати про компенсаційний зволожувачі: це може бути просте відро з водою, що стоїть десь у кутку.