Корисне

Види опалубок, вибір опалубної системи

Види опалубок, вибір опалубної системи Монолітний залізобетон немислимий без використання опалубних систем. Опалубка - це форма, куди заливається бетон, де він застигає і набирає міцність.

Опалубні системи - більш широке поняття, яке включає крім самої кріплення опалубки, лісу, підтримуючі елементи (наприклад, розпірки) і т.

п.

Опалубку виготовляють з фанери або деревних плит, склопластику, сталі або алюмінієвих сплавів і інших матеріалів. Використання опалубки можливо до 50 разів, а то і більше. Опалубні системи використовують для фундаменту, колон, стін, ліфтових шахт. Взяти в оренду опалубку можна на сайті компанії http://dakspol.ru/ Сталева опалубка виготовляється з листів металу товщиною близько 5 мм

Звичайно, робота на майданчику будівництва зростають на 60-70% при використанні опалубки, на відміну від панельного будівництва.

Однак, оптимізація конструктивних рішень під практично будь-які потреби переважує всі недоліки опалубних систем.

Особливу увагу до опалубки викликається, коли приходить пора її встановлювати. Тут допомагають тільки геодезисти. Геодезичні роботи - невід'ємна частина будь будівельного майданчика. Вивірка опалубки - це перший крок до правильності геометрії закінчених залізобетонних конструкцій. Допуск на установку опалубки всього лише 8 мм.

Незнімна опалубка для фундаменту - відмінна альтернатива аналогічної конструкції з дерева. Однак, на відміну від останньої, незнімну не потрібно демонтувати. Внаслідок цього, скорочуються трудовитрати, збільшується швидкість будівництва.

Види незнімної опалубки для зведення фундаменту

Незнімна опалубка підрозділяється залежно від виду матеріалу:

- керамзитобетонна;

- пінополістирольна;

- полістиролбетонна;

- фибролитовая;

- скломагнезитова.

Кожен із цих підвидів має свої переваги і недоліки. Приміром, керамзитобетонна опалубка є екологічно чистим матеріалом, з-за чого її собівартість досить висока. Аналогічними якостями володіє скломагнезитова конструкція. Матеріал стійкий до займання, відмінно тримає тепло.

Однак для багатьох покупців вирішальним фактором при виборі є не тільки якість, але і прийнятна ціна. Всім цим володіє незнімна опалубка з пінополістиролу.

Цей матеріал відомий своєю легкістю, відмінною тепло - і звукоізоляцією. Водонепроникність є ще одним позитивним якістю пінополістиролу, що важливо при будівництві фундаменту.

Переваги

• Додаткова тепло - і звукоізоляція підстави будинку.
• Зменшення термінів будівництва.
• Відсутність демонтажних робіт.
• Можливість зведення фундаменту з різними параметрами.
• Економія часу, зниження фінансових витрат.

Техніка зведення фундаменту з незнімної пінополістирольної опалубки

На початковому етапі розчищається ділянку. За допомогою шнурів позначаються межі майбутнього стрічкового фундаменту. Викопується траншея, створюється десятисантиметровая подушка з піску. Вона необхідна для компенсації розширення ґрунту під впливом температурних змін.

Як правило, елементи незнімної опалубки оснащені пазами і гребенями. Завдяки їм, конструкція для заливки фундаменту легко збирається, утворюючи єдине ціле. У деяких підвидів вже присутній армуюча сітка, здатна замінити собою внутрішній сталевий каркас.

Найчастіше в пінополістирольні плити вже вмонтовані закладні деталі. Вони необхідні для з'єднання пластиковими стяжками протилежних сторін опалубки. В деяких деталях присутні лише гайки, в які вгвинчуються гаки для стяжок.

Після установки листів або блоків незнімної конструкції здійснюється заливка бетонної суміші. Процес бетонування виконується в тому ж порядку, як якщо б це була застосована дерев'яна опалубка.

В обов'язковому порядку повинно здійснюватися вібрування. Воно дозволяє позбутися від повітряних пустот в бетоні, підвищити його якісні характеристики. Якщо роботи виконуються взимку, потрібно прогрівання конструкції. Для цього можна використовувати гріючий кабель, электроматы, тирсу. Також необхідно при приготуванні бетонної суміші використовувати протизаморозкову добавку.

Деякі підвиди незнімної опалубки виробляються з декоративною поверхнею. Ціна такої продукції буде на порядок вище. Тим не менш, вже не доведеться виконувати чорнові та оздоблювальні роботи після затвердіння бетону.