Корисне

Порядок виконання ремонтних робіт в квартирі

Порядок виконання ремонтних робіт в квартирі Проживши якийсь час в квартирі, ви починаєте розуміти всі її переваги і недоліки. Через рік-два чи більше вам хочеться позбутися від цих вад, що призводить до вирішення робити ремонт.

З чого ж треба починати? Дотримуйтесь порядок виконання ремонтних робіт в квартирі, цим ви заощадите гроші, зберегти час і нерви.

Починати треба з складання плану всіх робіт. Для цього визначитеся з тим, що необхідно поміняти, як грунтовно і наскільки дорогі матеріали ви можете собі дозволити. Іншими словами, ремонт буде капітальним або косметичним. Перший варіант включає переклеювання шпалер, фарбування, заміну підлогового покриття, оновлення стелі. Другий - більш грунтовний, і може включати в себе вирівнювання стін, заміну вікон і дверей. Даний етап дуже важливий, так як він дозволить розрахувати вартість необхідних матеріалів і робіт, а також виявити необхідність залучення фахівців.

Продумайте дизайн кімнат і місце розташування меблів. Краще буде, якщо ви зможете накреслити це все на папері. Таке планування дасть уявлення, де, наприклад, розмістити розетки або вимикачі, щоб їх не було видно, порахувати кількість.

Також на час ремонту вам варто подбати про тимчасове проживання та зберігання великогабаритних меблів, яка може заважати проведенню робіт. Речі, які ви залишите в квартирі, треба акуратно упакувати в поліетилен і заклеїти, скласти найбільш компактно у вільному приміщенні.

Далі приступати коштувати до усунення непотрібних елементів, які не треба одразу викидати. Можливо, щось ще знадобиться. Якщо за проектом у вас є перепланування, то вона робиться саме на цьому етапі. На цій стадії можна виконати і демонтаж вікон. Дана послідовність викликана тим, що в процесі заміни з'являється маса сміття, а також порушується отвір, який потребує подальшої обробки. Захисну плівку з рам прибираємо в кінці ремонту, щоб не пошкодити їх.

На наступному етапі виконують необхідні роботи з електропроводкою, а точніше заміна електропроводки в квартирі. Фахівці радять скористатися для прокладки спеціальні труби, які захистять кабель від пошкоджень, якщо в майбутньому знадобиться свердлити стіни. У кімнаті потрібно, найчастіше, один вимикач і кілька розеток. Кількість останніх розрахуйте за раніше накресленому плану.

Одночасно з електропроводкою можна робити ремонт в санвузлі та кухні. Починати тут треба з стін та підлоги. Укладаємо кахель, міняємо труби (при необхідності), розставляємо сантехніку.

Тепер можна приступати до чорнової обробки стелі та стін. Це пов'язано з тим, що при ремонті можна легко зіпсувати підлогове покриття, капнувши фарбою або затока грунтовкою. Відповідно, потім виконуємо роботи, пов'язані з підлогою. Далі йде установка дверей.

На фінішному етапі необхідно виконати остаточну обробку, наклеїти шпалери, прикрутити плінтуса.

Тепер вам залишилося тільки добре вимити приміщення, розставити меблі і інші елементи інтер'єру.