Корисне

Переваги і недоліки чавунних ванн

Переваги і недоліки чавунних ванн В основному, ванни з чавуну виготовляються класичних форм, так як даний матеріал не дає можливості моделювання контурів і вигинів. Але, варто зазначити, що класична прямокутна ванна – це найбільш оптимальний варіант, особливо якщо ванна кімната не відрізняється великою кількістю вільного простору.

Для установки такої ванни, яка, до речі, важить чимало, може знадобитися kiev.kabanchik.ua.

Переваги і недоліки чавунних ванн

Для виробництва сучасної сантехніки з чавуну застосовуються спеціальні форми. Готовий виріб покривається шаром емалі і засобом, завдяки якому не утворюється корозія. Щоб досягти ідеально рівною і гладкою поверхні ванни, її в кінці виробництва поміщають в інфрачервону піч. Подібна процедура дає можливість продовжити термін служби покриття, відповідального за захист ванни.

Чавунна ванна та її гідності

Чавун відрізняється своїми характеристиками, які недоступні іншим металам-конкурентам. Серед них: чудова міцність, теплопровідність і стійкість до важких предметів і іншим механічних пошкоджень.

Подібна ванна буде міцною, довговічною і стійкою до перепадів температур. Вони способи добре зберігати тепло, а значить, вода буде остигати набагато повільніше, ніж у сталевому або акриловому аналогу.

Чавунна ванна не буде в процесі експлуатації прогинатися і змінювати форму: висока стійкість досягається за рахунок жорсткості і міцності чавуну. Стінки сантехніки відрізняються високою товщиною, яка може бути від 6 до 8 мм. До того ж, встановлюючи чавунну ванну, вам не потрібно використовувати додаткові кріплення, так як виріб володіє чималою вагою і стійко стоїть на поверхні. До того ж, міняти свого становища і просідати вона не буде.

Крім цього, в процесі виробництва, на чавунну ванну наносять спеціальний антикорозійний шар, завдяки якому первісний вигляд сантехніки зберігається тривалий час. Емаль збережеться блискучою довгі роки, практично не буде дряпатися, так як володіє стійкістю до пошкоджень, що часто трапляється, якщо використовувати для чищення ванни різні засоби.

Ще один значний плюс чавунної ванни – легкість її очищення. Варто виділити стійкість такого виробу до хімічних речовин, тому для чищення можна застосовувати будь-які миючі засоби, не боячись при цьому зіпсувати покриття. На поверхні ванни відсутні пори, де часто накопичується бруд і заводяться мікроорганізми. Шар емалі не буде тріскатися і розшаровується.

До того ж, виділяють звукоізолюючі властивості чавунних ванн. Коли ви будете наливати в неї воду або приймати душ, шуму і інших звуків не спостерігається.

Чавунна ванна та її недоліки

Багато моделі виконуються громіздкими і масивними. Важити подібна ванна буде не менше 120 кг, тому, щоб її встановити, потрібно наймати кваліфікованих вантажників і сантехніків. В цілому, з-за великої ваги зменшується мобільність вироби, у зв'язку з чим доставка такої ванни у деяких випадках проблематична.

За вартістю чавунні вироби вище, ніж металеві. Природно, є і доступні моделі, але вони не відрізняються високою якістю. Форми і розміри чавунної сантехніки також обмежені. Справа в тому, що зараз на них мода пройшла, тому й знизилася кількість виробників.