Корисне

Як організувати автономне опалення будинку

Як організувати автономне опалення будинку Незалежність від систем централізованого опалення – є далеко не єдиним переважним відзнакою власних котелень. Вони також характеризуються високим рівнем комфорту експлуатації і економічністю.

Сьогодні можна обладнати котельню, яка буде працювати на будь-якому обраному виді енергоресурсу або комбінованого типу, наприклад, встановивши «всеїдний» котел. Щоб забезпечувати належний режим роботи встановлених агрегатів, не обов'язково бути інженером або енергетиком – досить доручити технічне обслуговування котельного обладнання фахівців із сервісу, розташованого неподалік від вашого будинку.

Отже, вибираємо

Котельня на твердому палив

Цей вид популярний серед людей, до будинків яких не підведено газопровід, а бувають перебої з електрикою. Або ж він підходить тим, для кого тверде паливо є більш вигідним. До переваг можна віднести абсолютну екологічність: згоряючи, натуральне дерево або вугілля не завдають шкоди навколишньому середовищу. Недоліки такої системи також присутні, це необхідність регулярного контролю за роботою котла, власноручне заповнення та очищення топки і т. д. Фахівці рекомендують віддавати перевагу моделям з автоматичною заслінкою, що спрацьовує на досягнення певної температури.

Газова котельня

Як організувати автономне опалення будинку
Найкраще поєднання зручності експлуатації, ефективності обігріву та вартості палива. Особливо популярними є двоконтурні моделі, здатні одночасно створювати комфортне тепло в приміщенні і забезпечуватиме вас гарячою водою. До переваг такого обладнання можна віднести безшумність і безпека.

Котельня на рідкому паливі. По ефективності і зручності експлуатації така котельня знаходиться посередині між газовою і твердопаливної системою. Її встановлюють, якщо немає можливості підключитися до газової магістралі, але при цьому не хочеться возитися з твердопаливним котлом. Як правило, основним типом енергоресурсів в даному випадку виступає дизельне паливо.

Електрокотелень

Цей варіант менш економічний порівняно з газом, але відносно комфорту та ефективності практично не поступається йому. В даному випадку підкуповує повна автоматизація, наявність всіляких датчиків, які вчасно відрегулюють температуру. Якщо ж напруга в мережі регулярно «скаче», подбайте про стабілізаторі.