Корисне

Світильники в інтер'єрі комфорт і витонченість

Світильники в інтер'єрі комфорт і витонченість Сучасний світильник не тільки зручний у застосуванні, але і є багатофункціональним пристроєм. Деякі моделі оснащені регулюванням висоти, довжини штатива, інтенсивності світла, можливістю змінювати світлове напрямок.

Особливі конструкції можуть змінювати свою форму.

Грубо кажучи, всі світлові прилади діляться на 3 категорії:

• торшер, прикрашений абажуром;

• декоративний вигляд;

• лампи, призначені для читання.

Незважаючи на розмаїтість, всі три категорії можуть бути втілені в одній моделі світильника. Наприклад, торшер призначений не тільки для освітлення приміщення, він також грає роль привабливого елементу декору. Якщо його правильно розмістити, можна не тільки приховати недоліки, але й акцентувати увагу на конкретних ділянках житла. Іноді, правильно підібраний світильник дозволяє заощадити кошти на електриці.

Світильник з абажуром – прилад, оснащений однією лампочкою. Його функції залежать від виду абажура, але найчастіше він дозволяє створити м'яке і розсіяне світло. Форма може бути будь-який: конус, куля, куб і так далі, що дозволяє підібрати конкретну модель під особливості інтер'єру приміщення.

Світильники в інтер'єрі комфорт і витонченість
Світильники в інтер'єрі комфорт і витонченість

Розсіяного світлового ефекту можна досягти, використовуючи наступні матеріали для створення абажура: бавовна, папір з рису, видувне скло, пластик на основі акрилу і так далі. Деякі моделі виготовляються з тією метою, щоб не розсіювати світло, а, навпаки, використовувати його для акцентування уваги на конкретному об'єкті. Прилади такого типу оснащені не яскравими лампами, в середньому 40 – 60 Ват.

Використання декоративних світильників відкриває можливість виділити окрему область приміщення. Вони можуть бути різних видів – у формі кулі, вази, встановленої на підлозі або стовпи світла. Найчастіше, світильники такого типу продаються в одному комплекті з люстрою або бра, мають один дизайн.

Світильник, оснащений довгою ніжкою, дуже зручний для того, щоб читати. Найчастіше прилади такого типу оснащуються двома лампами. Одна з них знаходиться під абажуром, а друга – кріпиться до самого штативу. Використовуючи дані моделі можна направити світло в потрібну точку.

Правильно підібрати світильник для приміщення можна лише відштовхуючись від наступних характеристик: потужність, тип, дизайн, напрямок плафона. На даний момент сучасний ринок пропонує величезний вибір різної світлової техніки. В першу чергу варто визначитися з тим, для чого призначається кімната, в яку буде встановлюватися світильник. У вітальню, дитячу, спальню та робочий кабінет потрібні різні види освітлення.

Підлоговий світильник, м'яко розсіює світло, ідеально підходить для вечірніх посиденьок з сім'єю. Для робочого кабінету найкраще підбирати моделі, що встановлюються на підлогу, що дозволить використовувати вільний на столі місце для більш важливих деталей. Торшер, в купе з настільною лампою – відмінне рішення для того, щоб зайнятися читанням книги. До речі, освітлення такого типу також знижує навантаження за очі.