Як застосовувати

Призначення і способи проведення аерації газону

Призначення і способи проведення аерації газону Одним із способів поліпшити стан газону – провести його аерацію, або провітрювання. Завдяки цьому спрощується отримання грунтом корисних речовин, води і кисню, які швидко досягають кореневих систем рослин.

Також завдяки провітрювання газон довше утримує вологу, ніж збільшується практичність поливу.

Газони в хорошому стані провітрюються не частіше, ніж раз на рік. Такий періодичності цілком достатньо для підтримання стану ділянки. Краще всього проводити аерацію у вересні. Для цього вибирається такий період, коли грунт достатньо волога. Насамперед за допомогою жорстких грабель проводиться прочісування газону, з подальшим мульчуванням його поверхні. Це призведе до посилення дренажних здібностей ділянки і зміцненню молодих коренів, в разі посушливих періодів в майбутньому сезоні. Якщо був помічений занепад інтенсивності озеленення на газоні, порівняно з попередніми сезонами, також потрібно провести аерацію.

Газони, які використовуються для дитячих ігор і відпочинку сім'ї, потребують більш частого провітрювання – не менше двох разів на рік. Це пояснюється постійним ущільненням грунту внаслідок механічних навантажень на поверхню газону. Ще одна причина для більш частих провітрювань – появи на газоні соломинок. Це пояснюється тим ефектом уповільнення вбирання вологи, яке вони виробляють. В результаті цього кореневі системи недоотримують необхідний обсяг кисневого забезпечення та харчування необхідними речовинами.

Існує два основних способи аерації:

1. Проколювання. Час проведення – рання осінь, глибина проникнення в землю – понад 8 див. В якості інструменту підійде

Призначення і способи проведення аерації газону
застосування звичайних садових вил або механічних аераторів. Цей процес відрізняється великою трудомісткістю, і проводитися в першу чергу в місцях застою води, місцях буріння або випадання трави через витоптування. Сам процес полягає в вертикальному зануренні вил в грунт, на повну довжину, з легким погойдуванням. При використанні порожніх зубів рекомендується проводити подібні процедури не частіше одного разу за три роки.

2. Наколювання. Більш поверхнева процедура, для якої характерно неглибокій наколювання дерну з волокнистим шаром, внаслідок його надмірного ущільнення. Для цієї операції підійдуть вила, що мають суцільні зуби або ріжучі пластини. Глибина проникнення в грунт при цьому – не більше 4-х див. Найчастіше ця процедура проводиться у весняний або літній час, під час посушливої погоди. Причина наколювання – надто повільне всмоктування вологи газоном при його поливі.