Як застосовувати

Чим гідроізолювати дах

Чим гідроізолювати дах Гідроізоляція є найважливішою частиною всіх робіт по облаштуванню покрівлі: якщо до цього поставитися недбало, проблеми почнуться після першого ж дощу.

Способів і матеріалів пропонується досить багато, все залежить від особливостей самого даху, клімату даної місцевості і переваг домовласника.

Найчастіше в якості гідроізоляції для даху пропонується такий матеріал:

1. Плівка-мембрана. Досить довговічний і міцний матеріал, що відрізняється також хорошою вогнетривкістю. Існує цілий ряд модифікацій дифузних мембран, відрізняються окремими показниками і складом компонентів. Перфоровані плівки мають дуже дрібні отвори, і підходять для даху будь-якого типу. При укладанні рекомендується залишати зазор між плівкою і теплоізоляцією. Супердиффузныа плівка потреби в зазорі не має, найчастіше використовуючись на мансардах. На дахах з металочерепиці застосовується антиконденсатна плівка-мембрана, яка добре вбирає залишки вологи. Що стосується мембран з ПВХ, то вони відрізняються универсалізмом в плані застосування, маючи тришарову структуру.

2. Обмазувальна гідроізоляція. Як правило, це розчини з вмістом бітуму, які наносять на покрівлю шарами товщиною від 5 - 30 мм. Служить дана гідроізоляція в середньому 5 років: невеликий термін експлуатації пояснюється поступовою втратою бітумом пластичністю, з подальшим розтріскуванням. Сучасними різновидами цього типу гідроізоляції є мастики, які додаються полімери і гума. Бувають вони холодного або гарячого способу нанесення, і застосовуються на покрівлях плоского типу, або з невеликим кутом нахилу. Термін служби сучасних різновидів збільшений до 20 років, з можливістю нанесення практично на будь-який матеріал, включаючи деревину, цегла, метал і т. п.

3. Фарбувальна. Лак, емульсія або фарба з бітуму теж може застосовуватися в якості гідроізоляції: зазвичай поверх фарбувального шару для збільшення експлуатаційних показників насипається дрібний пісок.

4. Обклеювальна. Самий старий і перевірений спосіб гідроізоляції даху, для чого застосовується руберойдовий, стекловойлочный, пергаминный, бризольный та ін. листовий матеріал рулонного типу. Поклейка листів проводиться на бітумну емульсію, із застосуванням газового пальника. Згодом поверх гідроізоляції насипається кам'яна крихта.

Чим гідроізолювати дах

5. Проникаюча. Дані просочення застосовуються на бетонних, цегляних і вапнякових дахах пористого типу. В результаті відбувається заповнення пір і тріщин композитними речовинами, з їх подальшою кристалізацією. В результаті створюється водонепроникний, з паралельним зміцненням підстави.

6. Гідроізоляційна плівка. Найдешевший спосіб, що застосовується на покрівлях скатної типу під шифер і черепицю.