Як застосовувати

Основні нюанси механізованої штукатурки

Основні нюанси механізованої штукатурки З розвитком будівельних технологій спостерігається тенденція до максимальної механізації тих будівельних робіт, які раніше виконувалися виключно вручну.

Особливо це стосується штукатурних робіт, що представляють собою дуже трудомісткий процес, без якого ніяк не можна обійтися або чимось замінити. І якщо подібна обробка проводитися на великих об'єктах, використання спеціальних машин дозволяє значно скоротити терміни проведення робіт. Особливо цінна можливість заміни ручної праці на механічний в таких стадіях штукатурки, як приготування розчину та його подальше нанесення в якості вирівнюючого шару на отделываемые поверхні стін і фасадів.

Коли штукатурка ведеться ручним способом, приготування порцій розчину обмежена швидкістю роботи майстрів-штукатурів. Зазвичай приготовлена суміш придатна до застосування протягом години. Все це призводить до того, що консистенція готуються порцій відрізняється, так як практично неможливо спостерігати їх ідентичність на великій площі укладання. Ще один момент – це нерівномірність висихання всій площі стіни при ручній роботі, адже практично це виглядає так, що одна ділянка вже повністю висох, другий підсихає, а третій ще тільки накладається. Подібна нерівномірність чинить значний вплив на загальну монолітну міцність: це називають ефектом «луски», і він призводить до виникнення тріщин на межах ділянок з різним часом висихання.

Застосування машинного нанесення штукатурки значно знижує ризики, адже швидкість роботи в такому разі збільшується в кілька разів. Випробування показали, що при машинному нанесенні відбувається помітна економія штукатурного розчину: це пояснюється насиченням суміші повітрям всередині штукатурних машин, що призводить до збільшення загального обсягу. Підраховано, що при трехслойном нанесенні штукатурки економія може досягати 9кг/м2. Що стосується набагато більшій швидкості нанесення розчину на

Основні нюанси механізованої штукатурки
стіни, то тут штукатур отримує можливість використовувати більш широкі інструменти, в тому числі правило. Це дозволяє домагатися більше рівності стіни, порівняно з ручним нанесенням.

Штукатурні машини мають універсальний характер, тобто, вони і готують розчин, і подають його до місця обробки. Подібні механізми відрізняються простотою обслуговування, з якими може вільно впорається 1-2 робочих. У вільному продажу знаходиться досить велика різноманітність штукатурних машин, що відрізняються потужністю, розмірами і окремими функціями. Наприклад, існують моделі, здатні не тільки наносити штукатурку на поверхні, але і проводити фарбувальні роботи.