Як застосовувати

Біметалічні радіатори опалення

Біметалічні радіатори опалення Ідея використовувати два матеріалу з взаємодоповнюючими властивостями знаходить широке застосування в техніці. Так йдуть справи і з опалювальним обладнанням.

До речі www.masterperevoda.ru цієї статті дозволив нам дізнатися багато нового про біметалічних радіаторах опалення.

Частіше біметалічні радіатори роблять із сталі і алюмінію. Сталевий сердечник підсилює конструкцію, завдяки чому ці прилади витримують високий робочий тиск, характерне для російських систем опалення. До того ж він «спокійніше» алюмінію відноситься до лужній воді.

Зате останній має високу теплопровідність, тому істотно покращує тепловіддачу опалювального приладу і зменшує його інерційність, тобто радіатор швидше нагрівається і, відповідно, охолоджується. До того ж, як уже говорилося, алюмінієві сплави високотехнологічні - їм можна надати будь-яку форму, виготовити ребра складної конфігурації.

Біметалічні радіатори опалення
Роль сердечника в біметалічним радіаторі - посилення вертикальних каналів. Є два шляхи вирішення. Перший - виготовити суцільнозварний каркас і залити його алюмінієм, як це зроблено в моделях Global Style, Bimex, Сантехпром БМ, Прес РБП. У цих приладах горизонтальні колектори і вертикальні канали являють собою повністю сталеву зварену конструкцію, і вода контактує тільки зі сталлю, тому гальванічна пара «сталь-алюміній» не виникає.

Другий - посилити сталевими www.postroil.com тільки вертикальні канали. В принципі це технічне рішення цілком обгрунтовано: товщини стінок алюмінієвого колектора достатньо, щоб витримати великий тиск. Проблема гальванічної пари, звичайно, існує, але, на думку фахівців НИИсантехники, час електрохімічної корозії порівняно з терміном служби самого приладу.

Біметалічні радіатори опалення
При такій конструкції головне - надійно зафіксувати сталеві вкладки в алюмінієвій «сорочці», забезпечивши їх непорушність при тепловому розширенні двох металів з різними коефіцієнтами температурного розширення.

Одні виробники для цього закладають www.postroil.com в секції і заливають їх алюмінієм (наприклад, в приладах Sira RS і Bilux за два вертикальних каналу у секції, а в Rifar, Royal Thermo Twin, Сталл і Екватор ЛАР - по одному). Інші обжимають сталеві канали ребристими алюмінієвими колонками, виконаними методом екструзії, і їх розклинюють патрубками литих колекторів, як в моделях Biradus і Sira Duetto.

Біметалічні радіатори опалення
Алюміній і мідь - рідкісне на нашому ринку поєднання для біметалічних радіаторів, тому що мідь - досить дорогий метал, щоб робити з нього весь сердечник (набагато частіше мідну трубу використовують для виготовлення конвекторів).

У нас такий тип приладу представлений радіаторами «Марс» (Південна Корея) - в ньому сердечник паяний, а ребра з алюмінію зроблено методом екструзії. Особливості експлуатації біметалічних радіаторів. В основному такі www.postroil.com розраховані на колосальний тиск - різні виробники заявляють від 20 до 40 робочих атм.

Водопідготовку визначає «начинка». Для повністю сталевий вимоги до теплоносія ті ж, що і для радіаторів із сталі. Якщо є «оголені» алюмінієві частини (неусиленные колектори), слід підлаштовуватися під алюміній. У біметалічних радіаторах з алюмінієвими колекторами потрібно обов'язково встановлювати воздухоотводчики і своєчасно стравлювати скупчилися гази.
Мідний сердечник - один з найбільш коррозион-але-стійких.

Головне, грамотно змонтувати прилади. Наприклад, при приєднанні до сталевого теплопроводу, щоб виключити виникнення гальванопари, необхідно використовувати відповідні латунні перехідники.