Як застосовувати

Склофібробетон нове слово в сфері будівництва

Склофібробетон нове слово в сфері будівництва У наш сучасний вік, на будівельному ринку з кожним роком з'являється все більше нових матеріалів. Саме до категорії таких новинок, сьогодні як раз і можна віднести такий надзвичайно міцний матеріал, як склофібробетон.

Як можна здогадатися з назви, в якості його основи застосовується традиційний бетон, в який, потім, у вигляді додаткового компонента додається спеціальна скляна фібра. Таке технологічне рішення допомагає надавати даного матеріалу більш високі міцнісні показники, а також робити його максимально стійким до вельми істотним навантаженням.

Склофібробетон нове слово в сфері будівництва

Переваги стеклофібробетона порівняно із звичайними розчинами

Показник міцності бетону – це його найслабше місце. У традиційному виконанні цей мінус можна компенсувати за рахунок застосування додаткового армування, яке і буде приймати на себе основну частину стискаючих і розтягуючих навантажень. Сам же бетон, при цьому, буде створювати металевих прутів досить надійний захист від вологи і корозії.

Що ж стосується стеклофібробетона, то тут в якості армування служить спеціальне скловолокно. Порівняно з традиційною сталлю воно володіє цілим рядом суттєвих переваг: має відносно малу масу і більш високу перетин, а також відрізняється підвищеною корозійною стійкістю і міцністю. При цьому можливість додаткового застосування всіляких барвників, дає чудову можливість виробляти даний матеріал майже в будь-яких колірних рішеннях, що, в свою чергу, значно розширює дизайнерські можливості.

Правда, якщо бути повністю об'єктивним, то склофібробетон також має і кілька властивих тільки йому мінусів. Так, наприклад, швидкість його застигання, порівняно із звичайними бетонними розчинами, набагато вище, а значить, всі роботи з ним необхідно буде виконувати досить швидко. Крім того, даний матеріал також не відрізняється і належної стійкістю до впливу різних лугів, проте подібний мінус можна буде досить легко усунути за рахунок використання особливої стеклофибры.

Склофібробетон нове слово в сфері будівництва

Області застосування стеклофібробетона

Якщо розглядати подібний матеріал у порівнянні з традиційним бетоном, то тут слід окремо виділити кілька незаперечних переваг:
• Що перевищує в 5 разів показник міцності на розтяг.
• У рази меншу масу.
• Досить істотну ударну міцність.
• Підвищену стійкість до різного виду навантажень.

За рахунок усіх цих переваг і своєї особливої пластичності, подібний матеріал дозволяє створювати практично будь-які текстури, навіть мають дуже складні форми. Як раз саме з-за цього, дана різновид бетону сьогодні і є чудовим рішенням для облаштування фасадів, поступово витісняючи вже звичну штукатурку і ліпнину.