Як застосовувати

Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту

Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту Монолітний залізобетонний стрічковий фундамент є досить складною підземною спорудою. Адже на відміну від збірного в його виготовленні використовуються не готові бетонні блоки, а штучні матеріали, що володіють невеликими розмірами і вагою.

Ці матеріали: опалубка, арматура і бетон. Крім складності зведення даного виду фундаменту на нього ще нелегко розрахувати кількість згаданих матеріалів. Але, благо, в інтернеті вистачає необхідних калькуляторів.

Дана стаття присвячена матеріалів для монолітного стрічкового фундаменту. А це значить, що в ній будуть розглянуті всі тонкощі їх вибору та застосування.

Опалубка

Для опалубки подібного виду підземного споруди, що зводиться під котедж або інше невелика будівля, найчастіше використовуються дошки або листи фанери. Дошки повинні мати товщину не менш 20 мм, а фанера - не менше 12 мм. Причому, остання в даний час випускається спеціально для опалубки (така фанера володіє гладкою поверхнею і зазвичай має чорний колір).

Для того, щоб в процесі бетонування уникнути витріщення бетону, дві сторони опалубки з'єднують між собою верхніми планками з кроком не більше 400 мм, а також підпирають з зовнішньої сторони опорами, виконаними з бруса мінімальним перетином 50х50 з кроком не більше 1 м.

Також фахівці рекомендують опалубку з внутрішньої сторони з метою запобігання прилипання до неї бетону покривати гідроізоляційним матеріалом, наприклад, бітумом або поліетиленовою плівкою.

Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту
Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту

Арматура

Арматура є найбільш численним штучним матеріалом, який використовується для зведення монолітного фундаменту. І цей факт не тільки негативно позначається на тривалості робіт, але й часто призводить до помилок в svoydomtoday.ru. Що в свою чергу вимагає уважності від того, хто виробляє розрахунки.

Тепер про те, яка арматура повинна застосовуватися. Так, зазвичай для монолітного фундаменту, будь то стрічка або залізобетонна плита використовується сталева арматура гладкого і періодичного профілю по ГОСТ 5781-82 і ГОСТ Р 52544-2006.

Періодична арматура в фундаментах застосовується для робочої арматури (стрижні, розташовані вздовж стрічки, а також що лежать поперек стрічки в подушці спирання) та складання каркасів. Мінімальний діаметр її для робочої арматури повинен становити 10 мм у разі зварних каркасів і 12 мм у разі в'язаних каркасів. Що стосується сполучної арматури, то її діаметр повинен бути не менше 6 мм Обумовлені такі розміри перерізів арматури зручністю збірки каркасів та їх стійкістю.

Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту
Матеріали для монолітного стрічкового фундаменту

Гладка арматура використовується для з'єднання каркасів між собою і в тих місцях, де не потрібно надійного зчеплення її з бетоном.

Бетон

Для svoydomtoday.ru повинні використовуватися важкі бетони класом не нижче В12,5. Але найчастіше для котеджів застосовується бетон мінімум класом В15 (марка М200), а для більш важких споруд - В20.

У разі проведення бетонних робіт в зимовий час при температурі нижче +5 градусів у бетон додаються протиморозні і пластифікуючі добавки. А якщо потрібні додаткові вимоги по морозостійкості, тобто, коли стоїть мета збільшити кількість циклів, які може витримати бетон, поперемінного заморожування і відтавання, то додаються ще й відповідні добавки. Те ж саме і з водонепроникністю, коли потрібно витримати більш високий тиск води, під яким вода буде проникати в бетон.