Як застосовувати

Як завести папороть на дачі

Як завести папороть на дачі Особливу популярність папороті в нашому народі пояснюється відомою легендою про його цвітінні особливу ніч. Крім цього, його зовнішня краса здатна прикрасити ландшафт практично будь-якого типу.

При посадці папороті на дачній ділянці важливо врахувати наступні моменти:

1. Місце. Найважливіший момент – вибір відповідного місця для рослини, яка воліє затемнені вологі ділянки з неважкою грунтом. Сонячні відкриті галявини краще для цього використовувати, інакше папороть буде млявим і низькорослим. Досить часто під посадку рослини використовують місця, де інші квіти не прижилися через поганий поживності грунту.

2. Висадка. Частота лунок залежить від конкретного виду папороті: наприклад, гігантські різновиди зажадають відстані між лунками в 30 і більше сантиметрів. Головне, щоб не було перешкод у рості рослини, так як вона цього дуже не любить. Окремі підвиди папороті мають досить велику кореневу систему, що також слід враховувати при посадці, плануючи в такому разі більш великий ділянку. Хорошим варіантом у цьому випадку може стати застосування штучних обмежувачів росту коренів, декорируемых під парканчики. Існує практика попереднього опускання горщика з кореневищем в ємність з водою на певний час: цим досягається хороше промачивание перед висадкою в землю. Це ж стосується попереднього зволоження посадкової ями: при цьому дуже важливо, щоб кореневища зберегли на собі частину рідного ґрунту.

Як завести папороть на дачі

3. Техніка посадки. Дуже важливо при посадці паростка папороті намагатися взагалі не чіпати його листя: справа в тому, що вони дуже крихкі і легко пошкоджуються, що значно впливає на їх декоративність. Коріння при цьому акуратно розкладають по лунці, після чого проводитися засипання ґрунтом і полив за допомогою відстояної води. Найбільш оптимальною вважається весняна посадка папороті, однак, якщо цього зробити не вдалося, то ця рослина можна висадити і протягом сезону. Все що потрібно для цього – придбати горщечне рослини. Ще один варіант – розділити вже існуючі папоротеві кущі і висадка відокремлених частин на окрему грудку. Окремі види папоротниковых мають кореневищні вусики, стелилися поверх землі: закопавши їх у грунт і рясно поливаючи, з часом можна отримати нові рослини.