Як правильно

Підземна каналізація які труби краще

Підземна каналізація які труби краще Для того, щоб забезпечити надійність зовнішньої каналізації, важливо не тільки правильно облаштувати її проведення під землею, а також вибрати найбільш оптимальний варіант труб.

Вони повинні відрізнятися міцністю, надійністю, морозостійкістю, добре опираючись вологи і агресивного впливу як ззовні, так і зсередини.

Найчастіше для підземної каналізації використовують наступні види труб:

1. Чавунні. Найкращий сучасний варіант подібних елементів – безраструбный тип труб, міцність яких дозволяє гарантувати експлуатаційний термін до 85 років. Такий каналізації не страшні значні навантаження і температурні перепади. Однак важливо пам'ятати, що в солончаках подібний вид труб застосовувати заборонено. Також вони відрізняються значним вагою, що позначається на вартості доставки і установки. Шорсткості на внутрішній поверхні дещо уповільнюють відведення стоків.

2. Полівінілхлоридні. Зовнішні труби даного типу мають спеціальну оранжеве забарвлення. Якщо ж потрібно провести каналізацію, не використовуючи захисні короби, то краще застосувати гофрований тип труб. В цілому каналізація з полівінілхлориду має доступну ціну, добре протистоїть температурних перепадів, а за рахунок гладкості внутрішніх стінок проблем з засорами зазвичай не виникає. Дуже полегшує перевезення та встановлення невелика вага елементів. При цьому важливо не допускати нагрівання стоків вище +40 градусів: це загрожує подовженням труб і виходом їх з ладу. Таким чином можуть оснащуватися виключно самопливні каналізації, якими оснащуються невеликі приватні будинки.

3. Поліпропілен. Значно більш стійкий тип труб, якщо порівнювати з попередніми. Мають значно більшу термічну стійкість, комфортно переносячи нагрівання до +100 градусів. Відмінно переносять більшість хімічних впливів, володіючи таким же невеликою вагою, як і полівінілхлоридні зразки. Проте в системах, де можуть бути стрибки тиску, такий тип труб краще не застосовувати, оскільки вони можуть деформуватися. Існують поліпропіленові труби для глибокого закапування, оснащені більш товстими стінками.

Підземна каналізація які труби краще

4. Поліетиленові. Ще одна синтетична різновид труб для каналізації, що відрізняються підвищеною стійкістю до механічних навантажень, що дозволяє закопувати їх на значні глибини, до 15 м. При цьому температурні обмеження для стоків знаходяться в межах +65. Дуже важливо, щоб такий трубопровід перебував виключно під землею, так як всі поверхневі ділянки швидко приходять в непридатність через ультрафіолету.

5. Асбестоцементые. Виготовляються із суміші портландцементу і азбестових волокон: отримані таким чином вироби здатні проводити будь-які речовини, незалежно від їх хімічного складу. Вага асбестоцентных труб не дуже великий, а термін служби доходить до 100 і більш років. В роботі з ними треба проявляти особливу обережність, через крихкість матеріалу.