Як правильно

Різновиди циркуляційних насосів для систем опалення

Різновиди циркуляційних насосів для систем опалення Системи опалення не самопливного типу потребують встановлення спеціального насоса. Це пристрій буде здійснювати примусову циркуляцію теплоносія. Також з допомогою такого обладнання можна підвищити ефективність самопливної системи.

Існує два основних різновиди насосів від відомих виробників, таких як www.lero.ru:

 • з сухим ротором;

 • з мокрим ротором.
 • Пристрої з сухим ротором призначені для перекачування в системі опалення великого обсягу води, створення високого тиску. Спеціальні ущільнення забезпечують герметизацію двигуна від теплоносія. Використовується два типи ущільнень – рухливе торцеве і сальникове.

  Перше передбачає конструкцію з двох щільно притиснутих один до одного кілець. При обертанні вала відбувається рух цих двох елементів щодо один одного. В якості мастила виступає водяна плівка між поверхнями кілець. Забезпечити тривалу роботу насоса можна, якщо регулярно відслідковувати якість води (не повинно бути механічних або істотних хімічних забруднень), параметри обертів двигуна, запускати насос тільки при наявності теплоносія в системі.

  По конструкції www.lero.ru з сухим ротором може мати вертикальне розташування робочих елементів або горизонтальне. Сальникове уплотненнее більш популярне, однак відрізняється своєю недовговічністю Термін експлуатації складає в середньому 2 роки.

  Механізми з мокрим ротором передбачають занурення останнього в теплоносій. Вода забезпечує належну змащення рухомих деталей. Сьогодні великою популярністю користується обладнання, що має в основі «картуш» - цільний блок, що складається з ротора, вала і підшипників. Хоча насоси цього типу мають деякі обмеження по продуктивності, вони майже не вимагають технічного обслуговування, потребують менш ретельного догляду, ніж «сухі». При установці пристосування його вал обов'язково повинен знаходитися в горизонтальній проекції. Тільки в цьому випадку робота насоса буде правильною, а значить, тривалою.

  Правильно вибрати тип пристрою, відповідну марку і модель можна за порадою професійного консультанта магазину, проте бажано спочатку розраховувати конструкцію опалювальної системи, характеристики обладнання. Це допоможе уникнути проблем при експлуатації насоса, адже негативно позначається на ефективності всього опалення не тільки недостатня, але і надлишкова потужність пристосування.