Як правильно

10 млн инвестиций

Коли мова заходить про те, куди краще вкласти гроші. то на слуху виявляються банківські депозити. ПІФи, інвестиції в нерухомість. ПАММ рахунки. довірче управління та інші інвестиційні інструменти. Однак існує менш поширений інструмент, за принципом використання коштів схожий на інвестиції в реальний бізнес. я говорю про так званих кредитних споживчих кооперативах (КПК).

Если вас интересует 10 млн инвестиций, стоит заглянуть на этот сайт innovationhouse.org.ua получил 10 млн инвестиций очень выгодно для вас.

Що ж це таке кредитні кооперативи? Це некомерційні об'єднання, в які можуть входити як фізичні, так і юридичні особи з метою надання взаємної фінансової допомоги. Один учасник такого об'єднання потребує певної суми коштів, а інший має надлишки, які хоче кудись вкласти. Витрати на організацію КПК невисокі, тому одні учасники отримують можливість вигідно вкластися, а інші - взяти недорогий кредит для розвитку бізнесу. У цій статті я поділюся власним досвідом інвестування в кредитні споживчі кооперативи, зокрема розповім про наступні моменти:

 • Принципи роботи кредитних кооперативів,
 • Механізм захисту коштів в кредитних об'єднаннях,
 • Як перевірити і відрізнити чесний кредитний кооператив від фінансової піраміди,
 • Переваги та недоліки інвестування в кредитні кооперативи.

Принцип роботи кредитних кооперативів

 • для фізичних осіб - від 15 осіб,
 • для змішаних об'єднань (фіз. особи і юр. особи) - від 7 учасників,
 • для юридичних осіб - від 5 учасників.

Грошовий фонд і майно такого об'єднання формується за рахунок внесків його учасників, а також доходів від діяльності і засобів, залучених з боку в рамках закону. Кооператив створюється з певною метою - це видача позик своїм учасникам. Також він може займатися і іншими видами діяльності, які повинні бути зазначені в його статуті. Однак є і ряд обмежень. Наприклад, закон забороняє кооперативу видавати позики особам, які не є його учасниками, виступати поручителем з яких-небудь кредитами, а також займатися підприємницькою діяльністю для отримання прибутку. А сума коштів, витрачених нема на кредитування повинна бути менше 50% всіх наявних в кооперативі засобів.

Механізм захисту коштів в кредитних об'єднаннях

Крім того, для забезпечення схоронності коштів учасників закон забороняє кредитним кооперативам видавати одному позичальнику більше певної частки від загальної суми коштів, призначених для передачі в кредит. Для КПК, яким менше двох років цей рубіж становить 20%, для всіх інших - 10%. Таким чином, не допускається ситуація, коли всі гроші учасників потрапляють в руки одному позичальнику. Обмеження на заняття підприємництвом і поручительство за кредитами також є заходами щодо забезпечення збереження грошей учасників.

Як відрізнити чесний кредитний кооператив від фінансової піраміди

При виборі кредитного кооперативу для інвестування існує серйозний ризик потрапити до складу фінансової піраміди. Сьогодні деякі з них маскуються під кредитні споживчі кооперативи, це дозволяє їм приймати вклади від фізичних осіб без ліцензій і будь-якого контролю з боку державних органів. Перш ніж стати учасником будь-якого КПК варто отримати про нього якомога більше інформації з усіх існуючих джерел.

Для перевірки кредитного кооперативу я зазвичай виконую наступні дії:

 • Вивчення відгуків про діяльність кредитної споживчого кооперативу ,

Копати треба на всі боки, в тому числі історію засновників кооперативу.

У разі лаві КПК, СРО буде частково компенсувати збитки пайовиків, в розмірі встановленому договором між кооперативом і пайовиком. Згідно із законом виплата з компенсаційного фонду СРО для всіх пайовиків одного кредитного кооперативу не може перевищувати 5% від загального обсягу фонду. Тому не зайвим буде дізнатися загальний обсяг компенсаційного фонду СРО і розрахувати суму, на яку можуть розраховувати пайовики кооперативу.

 • Перевірка входить кредитний кооператив в держ. реєстр КПК,

Контроль діяльності всіх кредитних кооперативів здійснює центральний апарат Банку Росії. Перевірити чи є кооператив в реєстрі ЦБ РФ можна на сайті cbr.ru/sbrfr, написавши в пошуку повна назва організації.

 • Перевірка умов і ставок прибуткових програм,
 • Перевірка договору, реєстраційних документів і звітності по діяльності кооперативу,

Тут варто окремо відзначити, що КПК не може працювати з будь-якої іншої юридичної формі (ЗАТ, ТОВ, ВАТ), тому що це буде вже зовсім інша історія. В офісі будь-якого кредитного кооперативу повинні бути копії реєстраційних документів та звітність, хоча б за останній звітний період та документи з останніх зборів пайовиків. Якщо документів вам не пропонують, то це повинно викликати підозри.

Якщо з перевіркою реєстраційних документів на відповідність і актуальність все більш-менш зрозуміло, то з читанням звітності у рядового пайовика можуть виникнути проблеми. Для людей далеких від бухгалтерських звітів я б порекомендував, перш за все, звертати увагу на зведений звіт, в якому вказується загальні цифри за звітний період. У звіті можна побачити загальні обсяги грошового фонду КПК, скільки грошей прийшло \ пішло і порівняти показники з попередніми звітними періодами (інфа про минулих періодах зазвичай є в звітах) і зробити висновки про розвиток.

Актуальні питання та проблеми кредитного кооперативу обговорюються на зборах пайовиків, тому не зайвим буде вивчити в офісі протокол останніх зборів пайовиків. Там можна знайти багато цікавої інформації, як про самих пайовиків, так і про організаторів КПК.

Перед укладенням договору, слід уважно прочитати його. Зверніть увагу з ким конкретно ви укладаєте договір, і ким є ця особа в кооперативі. Якщо дана особа не є засновником КПК, то обов'язково запитайте довіреність, на підставі якої ця особа може укладати з вами договір і залучати гроші.

 • Перевірка страхової компанії, що страхує пайовиків від банкрутства КПК,

Переваги і недоліки кредитних кооперативів

Для тих, хто стає членом такого об'єднання в пошуках доступного кредиту, головна перевага полягає у відсутності занадто жорстких вимог, що пред'являються до позичальників. Наприклад, людина може не мати можливості офіційно підтвердити свої доходи або ж в якийсь момент він допустив прострочення, зіпсувавши собі кредитну історію. Крім того, банки не дуже охоче дають кредити підприємцям-початківцям, а також пред'являють досить високі вимоги до забезпечення кредитів (як до майна, так і до поручителів).

У кредитному кооперативі рішення про видачу позики приймаються простіше і іноді досить мати репутацію надійного людини в колі потенційних кредиторів і пайовиків. Для вкладників участь в КПК має такі переваги:

 • відносно високі доходи по внесках, помітно перевищують банківські відсотки по депозитах,
 • низький поріг входу для інвестора,
 • при бажанні кожен член КПК може брати участь в управлінні на зборах,
 • мінімальне регулює втручання державних органів,
 • можливість взяти участь у фінансуванні реального конкретного бізнесу,
 • багаторівневе страхування вкладу.

Недоліки при інвестуванні в кредитні кооперативи:

 • інвестувати можна тільки в рублях,
 • відсутня страхування з боку держави,
 • для успішного інвестування на долгосроке потрібно розбиратися в юридичних тонкощах,
 • прибуток понад 18,25% річних оподатковується 13% (КПК є податковим агентом).

Інвестуючи в кредитні кооперативи можна отримувати від 24% річних (наприклад, я працював з КПК laquo, Сімейний капіталraquo,) і більш при досить помірних ризиках. Після рублевого піку і зростання ставок за банківськими вкладами, кооперативи трохи втратили інвестиційну привабливість. Однак будь-яка криза рано чи пізно закінчується, а значить час кредитних кооперативів не за горами.