Як правильно

Призначення та правила облаштування вимощення біля колодязя

Призначення та правила облаштування вимощення біля колодязя Для того, щоб зробити свою ділянку повністю автономним у плані водопостачання, найчастіше вдаються до будівництва колодязя. Однак, завершивши процес спорудження, дуже важливо провести правильне облаштування прилеглої території.

Завдання ця нескладна, і цілком по силам для самостійного виконання, зважаючи на відсутність складних технологічних процесів і проведення всіх робіт на поверхні. Головне – зробити все правильно, щоб уникнути серйозних наслідків, аж до втрати колодязем своєї функціональності.

Основним елементом благоустрою території навколо колодязя виступає вимощення, що виконує роль гідроізоляційного захисту. Її головне завдання – захистити колодязну шахту від потрапляння неї поверхневої води. Особливо це небезпечно, якщо недалеко знаходяться городи, де застосовуються різні добрива: у такому випадку є реальний ризик потрапляння їх в питну воду. Якщо не забезпечити надійний захист для колодязя від подібних явищ, то в разі зараження води в ньому хімічними речовинами має бути тривала і ретельна чистка, а то й відмова від експлуатації даного гідроспоруди. До того ж, наявність гарної вимощення робить конструкцію колодязя завершеною, а саме місце – чистим і зручним для експлуатації навіть у випадку сильних опадів, через відсутність бруду.

При облаштуванні гідрозахисту колодязя найчастіше застосовуються такі види відмосток:

1. Глиняна. Найпростіший варіант, який передбачає укладання глиняного подушки висотою до 50 см, яку після ретельної трамбування кам'яним або дощатим настилом. Подібний метод хороший лише в тих випадках, коли в місцевості не випадає дуже багато опадів, у противному випадку може відбуватися размокание породи і напитывание її вологою. Термін служби такої вимощення зазвичай не дуже тривалий.

2. М'яка. Конструкція даної вимощення складається з декількох шарів, основою яких виступає гідроізоляційна плівка, покладена на всю площу ділянки, що захищається, з переходом на вертикальне кільце. Іноді додатково можуть використовувати

Призначення та правила облаштування вимощення біля колодязя
геотекстильную мембрану, в страхувальних цілях. Наступним шарів йде пісок товщиною 20 см, який потрібно добре ущільнити. Поверх піску насипається шар щебінки, зміцнює вимощення і робить її більш жорсткою. Зверху щебінь засипають шаром родючого грунту, декоруючи його дерном, гравієм або іншим матеріалом, у залежності від декоративних міркувань.

3. Бетонна. Дуже грунтовне і трудомістка споруда, для облаштування якого буде потрібно наявність будівельних навичок. Обов'язково потрібно укласти в якості основи спеціальну сітку армуючого типу. Суміш готується поступово, зі збільшенням концентрації цементу і додаванням щебеню. Дуже важливо передбачити наявність деформаційного шва між кільцями і заливкою, для чого найзручніше застосувати шар спіненого поліетилену.