Як правильно

Фактурна штукатурка

Фактурна штукатурка Нанесення фактури досить складне заняття, але якщо виконувати все правильно, то процес не займе багато часу. А нанесення фактури на стелю тільки доповнить інтер'єр кімнати.

Нанесення штукатурки складається з декількох етапів

Підготовка. Нанесення штукатурки відноситься до робіт, які залишають після себе багато бруду і пилу. Для того щоб по закінченні роботи не довелося прибирати тривалий час рекомендується всю кімнату чимось накрити. Після того як кімната надійно захищена можна приступати до підготовки місця покриття.

Для того щоб підготувати поверхню потрібно нанести грунтовку. Ґрунтовка допомагає усунути маленькі тріщини та інші дефекти.

Фактурна штукатурка
Фактурна штукатурка

Нанесення фактури. Для того щоб досягти фактури можна скористатися чотирма різними техніками: за допомогою валика, різця, розпилювача або відбитку. Незалежно від того який спосіб буде обраний результат тільки порадує.

Нанесення валиком

Створювати фактуру за допомогою малярного валика відносно легко. Для цього необхідно нанести текстуровану фарбу або розведений гіпсокартонний розчин на поверхню. Наносити потрібно як можна рівномірніше. Може так статися, що в деяких місцях необхідно буде нанести 2 – 3 шари. В процесі нанесення необхідно стежити за тим, щоб не траплялися грудочки.

Нанесення розпилювачем

Фактурна штукатурка
Ця техніка нанесення зручна тим, що завдати фактуру можна дуже швидко. Але її незручність полягає в тому, що для цього необхідно використовувати спеціальний розпилювач. Користуватися розпилювачем досить просто, але все-таки краще спочатку потренуватися на якомусь шматку непотрібного картону.

Нанесення відбитком

Цю техніку добре застосовувати, у випадку якщо необхідно досягти оригінального зовнішнього вигляду. Процес нанесення полягає в тому, що текстура наноситься на верстат. Після цього верстат притискається до робочої поверхні.

Венеціанський стеля

Ця техніка нанесення фактури на відміну від попередніх технік дуже складна і трудомістка у виконанні. Також іноді зустрічається, що дану техніку нанесення називають «Венеціанська штукатурка».

Вона складається з трьох шарів, але перш, ніж приступити до нанесення чергового шару необхідно щоб висох попередній. Але кінцевий результат виправдає всі очікування. Перш ніж приступити до нанесення фактури по даній техніці необхідно трохи підучитися і краще, якщо інструктор буде мати достатньо досвіду в цій сфері.