Як правильно

Поради по ремонту відмостки

Поради по ремонту відмостки Отмостка є важливим елементом захисту фундаменту будівлі від руйнівного впливу кліматичних опадів, які стікають з даху. Однак, з плином часу, відмостка найчастіше руйнується: цю картину можна часто спостерігати навколо старих будинків.

Крім впливу часу, іншою причиною таких руйнувань може бути порушення технології облаштування піщаної підсипки або економія на будівельних матеріалах, що додаються в бетон. Згодом це стає причиною появи тріщин, сколів, произрастаний трави.

Виходячи з функціональної важливості вимощення, залишати без уваги такі явища заборонено. Ясна річ, що ідеальним варіантом є повний демонтаж старої і укладання нового вимощення, із застосуванням утеплювачів і гидроизоляторов. Проте, як часто буває, коштів і часу на такі масштабні заходи немає, тому вдаються до методу локального ремонту. Це дає можливість виграти кілька років для накопичення ресурсів для більш масштабних кроків.

Ремонтуючи стару вимощення, слід вдатися до таких рекомендацій:

• Розшити тріщини за допомогою зубила або перфоратора: їх ширина повинна бути не менше п'яти сантиметрів. Фрагменти зі слабким підставою підлягають повному видаленню.

• Цілком допустимо застосування шматків старого бетону, в цілях економії розчину. Такі фрагменти розкладаються по площі майбутньої заливки, з вбиванням їх у землю. Також необхідно почистити це місце від бруду і пилу.

• Необхідно обов'язково заґрунтувати тріщини і старі шматки: це збільшить їх адгезію з новим бетоном.

• Новий розчин потрібно обов'язково готувати, використовуючи дрібний щебінь в якості наповнювача. Перед заливкою, для зручності, бажано змайструвати найпростішу опалубку з дощок, для дотримання необхідних форм. Також не забувати про трамбування бетону, щоб видалити зайве повітря.

Поради по ремонту відмостки

• Після укладання нового розчину його поверхню дорівнює за допомогою правила та рідкого цементно-піщаного розчину 1:1. Сметаноподібний розчин накладають на бетон, і розгладжують правилом, надаючи отмостке необхідні обриси.

Після завершення роботи закладені дільниці закриваються за допомогою поліетиленової плівки: це робиться, щоб вода з бетону швидко не испрялась, що може призводити до появи тріщин. Якщо все зробити правильно, відремонтована вимощення здатна цілком стерпно виконувати свої функції протягом 3-4 років, а до того часу, можливо, з'явиться можливість її повної заміни.