Як правильно

Заливаємо надійну вимощення своїми руками

Заливаємо надійну вимощення своїми руками Закінчуючи будівництво будинку, належну увагу необхідно приділити отмостке. Вона виконує одну з найважливіших функцій – захищає фундамент від руйнівного впливу вологи.

Якісна ofacade.ru дозволить запобігти появі води в підвалі і не дасть будинку почати просідати.

Облаштування вимощення: основні правила

Облаштовувати вимощення необхідно для будь-якої споруди: від маленького дачного будиночка до багатоповерхового котеджу. Своєрідна захисна система повинна розташовуватися не тільки на поверхні, але і заглиблюватися в землю на 5-20 див.

Чим більше глибина залягання вимощення, тим краще. Рекомендована ширина – близько 0.4 м. Такий підхід дозволить запобігти просочуванню води під низ, товстий бетонний шар краще протистоїть руйнувань і потріскування.

Порада: якщо вимощення зводиться виключно як захист від води, її ширина робиться рівною 0.4-0.5 м, якщо по ній планується ходити – цю величину збільшують до 0.9-1 м.

Одне з правил як правильно зробити вимощення - залити під невеликим кутом, щоб вода стікала в ґрунт по напрямку від будинку. Цілісність конструкції – один з найважливіших факторів, що впливають на якість. Самий ідеальний варіант – залити монолітну армовану плиту в заздалегідь підготовлену опалубку. В останній не варто робити проміжних або розділових перегородок.

Перш ніж приготувати і залити розчин, необхідно провести деякі підготовчі роботи:

 • Дно викопаного котловану засипається щебенем і щільно утрамбовується;
 • Проводиться армування металевою сіткою з розміром вічок 8x8 або 10x10 див.
 • Щоб кут нахилу вимощення був однаковий по всьому периметру, рекомендується встановити маяки. Можна скористатися дерев'яними рейками або направляючими профілями під гіпсокартон.

  Самим уразливим місцем вимощення є її місце зіткнення зі стіною. Рекомендується пробити в останній невелике поглиблення перфоратором по всьому периметру, інакше після висихання між двома конструкціями може утворитися тріщина, яку почне просочуватися вода. Щоб з'єднання було максимально надійним, в паз вбивають шматки арматури.

  Як готувати і заливати розчин в опалубку

  Встановивши опалубку і уклавши армуючий каркас, необхідно приступити до найскладнішого етапу – приготування розчину. Склад суміші, яка використовується для фундаменту, не підійде. Під постійним впливом вологи він швидко потріскається.

  Рекомендується дотримуватися наступного складу:

  1. Щебінь – 3 частини;
  2. Пісок – 3 частини;
  3. Цемент – 1 частина;
  4. Різні морозостійкі добавки.

  Воду потрібно додавати на свій розсуд. Консистенція розчину повинна бути такий, щоб він не стікав по ухилу. Різноманітність морозостійких добавок на ринку велика, тому слід запитати рада при їх купівлі у консультанта.

  Заливаємо надійну вимощення своїми руками
  Підготувавши розчин, настає час залити його в опалубку і акуратно розрівняти по поверхня правилом. Застигати суміш буде на протязі декількох діб. Даний процес потребує постійного контролю. Волога з розчину буде швидко вбиратися в грунт, тому раз на добу рекомендується збризкувати поверхню водою.

  У спекотну погоду потрібно не тільки змочувати бетон, але і вкривати його поліетиленовою плівкою. Подібне рішення дозволить уникнути швидкого випаровування води і запобігти розтріскування. Чим довше сохне розчин і піддається впливу вологи, тим більше він буде набувати міцності.

  Варіанти гідроізоляції

  Безумовно, пристрій вимощення передбачає наявність додаткової гідроізоляції. Варіантів її реалізації величезна безліч, але найбільш поширеним і простим рахується фарбування поверхонь бітумною мастикою.

  В першу чергу необхідно нанести 1-2 шари ґрунтовки. Потім наноситься 3-4 шару мастики товщиною до 2 мм кожний. Щоб не допустити появи здуттів і тріщин, поверхня повинна бути чистою і сухою.

  Широкою популярністю користується гідроізоляція вимощення за допомогою руберойду або толю. Рулонні матеріали приклеюються за допомогою бітумної мастики. Останній також промащуються шви в місцях стикування.

  Рулонну гідроізоляцію рекомендується також класти на дно вимощення. При цьому робиться накладка на фундамент. Відмінною альтернативою руберойду послужать сучасні ПВХ-плівки. Матеріали з пористою структурою попередньо обробляються водовідштовхувальними складами.

  Проникаюча гідроізоляція являє собою спеціальні склади, які проникають вглиб і кристалізуються. Уздовж по периметру варто прокласти канавку, по якій буде забезпечуватися відведення води.

  Не варто нехтувати профільованими дренажними мембранами, що представляють собою альтернативу бетонної отмостке. Вони укладаються на грунт, потім посипаються сумішшю піску і щебеню. Поверх можна укладати будь вподобане покриття.

  Короткий підсумок

  Звести вимощення кожен господар здатний самостійно, не наймаючи дорогу бригаду фахівців. Розбивши роботу на умовні етапи, необхідно особливу увагу приділяти кожному з них. Виправлення будь-якої допущеної помилки обійдеться занадто дорого.