Як правильно

Як правильно захистити деревину від передчасного руйнування

Як правильно захистити деревину від передчасного руйнування У наші дні, одну з лідируючих позицій у сфері приватного житлового будівництва по повному праву займає натуральна деревина. Адже цей матеріал, як відомо, відрізняється надзвичайно великим числом незаперечних переваг, до найважливіших з яких слід віднести абсолютну екологічність, чудовий зовнішній вигляд і, звичайно ж, неймовірно великими можливостями в застосуванні.

Однак, при цьому, повністю ідеалізувати дерево все-таки не варто, адже воно, як і будь-який інший вид будматеріалу, також має ряд певних своїх мінусів, так, наприклад, подібний матеріал є дуже вразливим до впливу цілого ряду зовнішніх руйнівних чинників. При цьому найбільш запеклими ворогами деревини, звичайно ж, вважається цвіль і різного роду грибкові ураження.

Основні способи захисту деревини від цвілі

Як правильно захистити деревину від передчасного руйнування
Сьогодні, при боротьбі з цвіллю і гниттям, найбільш широким розповсюдженням зазвичай користуються дві такі методики, як захист за допомогою антисептиків і консервація. Перший варіант передбачає обов'язкову обробку матеріалу особливими хімічними сполуками, здатними робити дерево максимально стійким до різного роду негативних впливів. Що ж стосується консервації, то подомная методика заснована на обробці деревини особливими препаратами, що володіють неймовірно тривалим отруйною дією.

Крім того, зараз також існують і спеціальні антисептики, масла, фарби та лаки для дерева, які теж досить непогано перешкоджають розвитку грибка. Вибір найбільш оптимального рішення, в подібній ситуації, зазвичай залежить безпосередньо від конкретних цілей, що стоять перед власником будинку. Так, наприклад, спеціальні просочення, виконані на основі уайт-спіриту, є цілком доступними за своєю вартістю і, до того ж, абсолютно безпечними, однак, при цьому, найчастіше досить швидко змиваються.

Різновиди захисних сумішей

Як правильно захистити деревину від передчасного руйнування
Всі існуючі сьогодні захисні склади можна підрозділити на антисептики, фарби і лаки. У разі застосування лаку на поверхні деревини створюється досить надійна матова або блискуча захисна плівка, яка повністю зберігає текстуру та рельєф матеріалу. Крім того, завдяки наявності у складі лаку особливих фунгицидах, при його використанні повністю виключається втрата кольору, а також можливість появи тріщин і грибкових уражень.

Що стосується фарб, то вони забезпечують деревині досить надійний захист від негативного впливу вологи, а також роблять її естетично привабливішою. При цьому для зовнішніх робіт, найбільш підходящим рішенням вважаються фарби, виготовлені на основі органічних розчинників, а для внутрішнього застосування – спеціальні водорозчинні види фарб.