Як правильно

Матеріали для будівництва дерев'яного будинку

Матеріали для будівництва дерев'яного будинку В сучасному світі люди все частіше прагнуть повернутися до природних матеріалів при будівництві своїх будинків. Екологічна чистота дерев'яного будинку привертає все більшу кількість майбутніх новоселів.

Матеріали для будівництва найрізноманітніші за своїми властивостями.

Для того щоб правильно вибрати матеріал для побудови будинку, потрібно визначитися з цільовим призначенням майбутнього житла. Дачний будиночок, котедж або будинок для постійного проживання.

Яка деревина краще?

Здавна кращими породами для житлового будинку вважалися хвойники:
• Сосна.
• Ялина.
• Модрина.

Найпопулярнішим деревом є сосна. Тверда серцевина, просочена смолою, покрита м'яким шаром деревини. Володіє високою стійкістю до загнивання. Дерева мають рівний стовбур з маленькою кількістю сучків. При підвищенні вологості деревина сосни може змінити колір, але це не впливає на технічні показники.

Матеріали для будівництва дерев'яного будинку
Інший поширений матеріал для будівництва – деревина ялини. За характеристиками приблизно схожі з сосною. По міцності виходить навпаки: більш твердий зовнішній шар і м'якше серцевина. Ялина набагато менше синіє, але більше піддається процесу загнивання.

Практично ідеальною деревину для будівництва будинку для постійного проживання є модрина. Має неповторний малюнок і більш тверду структуру, що ускладнює процес обробки. Володіє найменшою сприйнятливістю до вологи. Однак часто розколюються колоди, тому використовується тільки для будівництва стін. А для балок і крокв інші міцні породи деревини.

Типи будинків і стін

Рубані будинки – це традиційний вид споруди з масивних колод. Дають значну усадку за рахунок висихання колод і усадки ущільнень.

Житла, збудовані з пиляного бруса, мають прямокутну або квадратну форму. Завершивши будівництво, обшиваються декоративними елементами всередині і зовні будинку.

Профільована деревина з природної або нормованої вологістю має прямокутну або квадратну форму. Будинки з клейовий деревини не поступаються будинкам з пиляного бруса.

Каркасні будинки типу «сендвіч». Безусадкова, відносно не дорога конструкція.

Імітація зрубів на каркасних будинках. Внутрішня і зовнішня обшивка нагадує зруби з колод.

Об'єднані будинку більш популярні. Нижній поверх будується з каменю, цегли. Верхній поверх з дерева.
Вибір матеріалу для будівництва будинку і конструкція завжди залишається за майбутніми мешканцями.