Як правильно

Як вибрати джерело безперебійного живлення для опалювального котла

Як вибрати джерело безперебійного живлення для опалювального котла Автономна система опалення – це, звичайно, дуже зручно, адже в цьому випадку господарі заміського будинку або котеджу мають можливість не залежати від магістральних комунікацій, самостійно регулюючи потрібні параметри.

Головне тут – правильно підійти до вибору системи обігріву будинку, розрахувати все до найдрібніших деталей і передбачити все. Наприклад, при що працює від електрики системі необхідно передбачити наявність джерела безперебійного живлення.

Загадкова абревіатура ДБЖ

Зрозуміло, що опалювальний котел, що працює від електрики, буде функціонувати тільки в тому випадку, якщо до нього надходить живлення від мережі. Немає електрики – і обладнання «встане». В цьому випадку і допоможе джерело безперебійного живлення (ДБЖ), який стане подавати електроенергію.

Суть роботи пристрою досить проста: воно накопичує енергію у власних батареях, а коли необхідно – віддає її системі опалення. Сучасні пристрої переводяться в такий режим роботи повністю на «автоматі». Наприклад, для газового котла такої джерело поставляє енергію для роботи насоса і блоку автоматики.

Як вибрати джерело безперебійного живлення для опалювального котла
Вибираючи джерело безперебійного живлення ціна на який може бути різною, слід виходити з ряду параметрів. Це: потужність системи опалення, її тип, необхідна ємність акумуляторів та інше.

Існують різні типи і самих ДБЖ – це можуть бути агрегати off-line або on-line. У першому випадку блок автоматики буде функціонувати тільки тоді, коли буде потрібно зарядити акумулятор або перетворити в постійний змінний струм при відключенні загальної мережі. В інші моменти енергія до котла надходить по транзитної лінії, при цьому, якщо її показники не будуть відрізнятися стабільністю, то саме такими вони надійдуть і до котла. Це не дуже добре відбивається на його роботі, довговічності і надійності.

У пристроїв типу on-line відсутня транзитна лінія, при цьому на котел буде подаватися напруга стабільних параметрів. Це набагато краще і краще, недарма багато споживачі вибирають саме такі ДБЖ. Правда, тут доведеться розщедритися, адже вартість таких пристроїв вище, ніж їх аналогів версії off-line.

Вибираючи джерела безперебійного живлення для котла опалення, обов'язково слід звернути увагу на показники максимального часу, тобто, в яких часових межах котел буде зберігати свою працездатність. Для того щоб вибір був точний і оптимальний, бажано скористатися спеціальними таблицями.